Gastrofestival „Cesta kolem světa“ v Uherském Hradišti

  • Datum konání: Pá 28. 04. 2023
  • Datum ukončení: So 29. 04. 2023
  • Čas konání: pá 11:00-22:00, so 10:00-18:00
  • Místo konání: Masarykovo náměstí, Uherské Hradiště
  • Vstupné: -
Gastro UH
Milovníci gastronomie se v Uherském Hradišti mohou vydat na nejchutnější cestu letošního roku. Gastrofestival "Cesta kolem světa" se uskuteční přímo na MASARYKOVĚ NÁMĚSTÍ a zavede je prostřednictvím skvělého jídla a pití do všech koutů planety.

Gastrofestival „Cesta kolem světa“ nabídne milovníkům dobrého jídla a pití nejen vybrané pochoutky, ale taky doprovodný program a spoustu zábavy.

Z Uherského Hradiště do Ameriky? Přes Asii nebo Egypt…

Degustační výlet po celé zeměkouli bude rozdělen do zón podle světových kuchyní. „Pravé americké foodtrucky nabídnou luxusní burgery, kdy můžete ochutnat hned z 10ti druhů. Představí se vám JJ Grill Bill, Comic Cone Food truck a Dej Burger. Velmi silné zastoupení bude mít Mexico, kde na vás budou čekat opravdové  mexické speciality, jako jsou quesadillas a tacos, i ve vege variantě“, láká na chuťovou cestu přes oceán organizátorka akce Monika Ondruchová. „Ochutnat můžete také výborná vepřová žebírka Spare ribs od Talisman Foodtruck „, doplnila.

Autentická kuchyně bude čekat na stanovišti Egypta, kde můžete ochutnat kuřecí šaorma s nakládaným citronem, hovězí hawawshi s kořením 7 vůní, vegetariánský falafel s granátovým jablkem, oříškový dezert baklava nebo ibiškový džus – vše ve vege, vegan variantě i bez lepku. Zajímavostí bude příprava kávy v horkém písku, kterou můžete taktéž vyzkoušet.

Své stanoviště bude mít v Uherském Hradišti i oblíbená Asie. Bankok on wheels přiveze speciality thajské kuchyně, např thajský nudlový pokrm Pad Thai, pálivý salát Som Tam, Satay nebo thajskou klasiku Pad Kra Pao. Vyzkoušet můžete také rolovanou zmrzlinu, která má taktéž původ v Asii. Ve stánku „Hmyz na talíři“ si smlsnete na křupavém hmyzu, hmyzích lízátkách, žabích stehýnkách a exotických masách.

U sousedů z Německa bude právě probíhat Oktoberfest. „Ale i vy si můžete užít atmosféru tohoto oblíbeného svátku společně s obsluhou v bavorských krojích, dobrou klobásou a tuplákem vychlazeného piva! Přihlásit se můžete také do pivních soutěží nebo zatloukání hřebíků,“ prozrazuje další z organizátorů Jakub Vodárek. Toto stanoviště bude nově doplněno o stylový tyrolský stánek se specialitami jako jsou sušené špeky, sýry, Almdudler nebo ovocný chléb Zelten.

Lákavá bude jistě také řecká zastávka a sice ve food trucku Street food Gyradiko, kde můžou návštěvníci ochutnat autentickou řeckou kuchyni a sice gyros v pitě, grilovaný sýr halloumi nebo řecké dezerty. Kanadskou specialitu poutine, což jsou domácí hranolky smažené na hovězím loji, přelité omáčkami s masem a různými doplňky,  připraví catering VŠEPROAKCI.

Slunnou Itálii bude prezentovat MD food truck se svými pizzatiny – plněnými pizza trojhránky. Vychutnat si zde budete moci výborné dezerty, vafle, kávu a italskou zmrzlinu.

Zkrátka nepřijdou ani milovníci klasické české kuchyně a výborného vína z „Mojí vinotéky“ z Uherského Hradiště.

Další doplňující prodejci nabídnou například výborné francouzské makronky od Judyth sweet art, španělské churros nebo speciální food truck plný různých druhů oříšků a sušeného ovoce.

Program Gastrofestivalu

V průběhu Gastrofestivalu se uskuteční extrémní jedlíkovská exhibice s profesionálním jedlíkem Jaroslavem Němcem. V pátek v 17 hodin se pokusí o překonání rekordu ve vypití 2 kilového pštrosího vejce. Tím, ale jeho pokusy nekončí. Dalšími chody v extrémním menu budou ptačí sliny a nejsmradlavější ovoce na světě durian. Zajímavé povídání o cestování a různých světových kuchyních si můžete vyslechnout od kuchaře, cestovatele a průvodce Maroka pana Milana Václavíka.  Odvážnější z návštěvníků se můžou zúčastnit soutěže v pojídání hmyzu či hamburgerů na čas o zajímavé ceny. Pro děti zde budou připraveny nafukovací atrakce, balonky, malování na obličej, tetování a pískové malovaní. V sobotu odpoledne pak zahraje písničkách Honza Grebík.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x