Gastrofestival „Cesta kolem světa“

  • Datum konání: So 08. 08. 2020
  • Datum ukončení: Ne 09. 08. 2020
  • Čas konání: Sobota 12-20, neděle 12-18 hod.
  • Místo konání: Areál Jízdy králů Kunovice
  • Vstupné: Vstupné: děti do 15 let zdarma, dospělí jeden den 100 Kč, oba dny 150 Kč, ZTP 50Kč
Tanec UH
O víkendu 8.-9. srpna 2020 se mohou milovníci gastronomie vydat na nejchutnější cestu letošního roku. Gastrofestival Cesta kolem světa se uskuteční v Areálu Jízdy králů v Kunovicích a zavede je prostřednictvím skvělého jídla a pití do všech koutů planety.

Poznávat jiné kultury a především exotické kuchyně bude letos o prázdninách možné, i když je cestování značně omezené. Druhý ročník gastrofestivalu Cesta kolem světa se nově uskuteční ve dvou dnech a milovníkům dobrého jídla a pití nabídne nejen vybrané pochoutky, ale taky doprovodný program a spoustu zábavy.

Z Kunovic do Ameriky? Přes Asii nebo Egypt

Degustační výlet po celé zeměkouli bude rozdělen do zón podle světových kuchyní. „Pravé americké foodtrucky nabídnou luxusní burgery, hod dogy, steaky nebo kanadskou specialitu poutine. Chybět nebude ani speciální komiksový Comic Cone Foodtruck s různě barevnými burgery a trhaným hovězím masem. Latinskou Ameriku zastoupí vášnivá cestovatelka Izabela s rybí specialitou ceviche,“ láká na chuťovou cestu přes oceán organizátorka akce Monika Ondruchová.

Autentická kuchyně bude čekat na stanovišti Srí Lanky, kterou zastoupí jediná srílanská restaurace z Prahy Srí Lankan Curry House se svými tradičními recepturami. Slunná Itálie nesmí chybět, a tak italská zóna kromě skvělé pasty, vína, slávek nebo kávy nabídne i originální dezerty. Těšit se návštěvníci mohou třeba na speciality uherskohradišťské restaurace La Brusla.

U sousedů z Německa bude právě probíhat Oktoberfest. „Ale i vy si můžete užít atmosféru tohoto oblíbeného svátku společně s obsluhou v bavorských krojích, dobrou klobásou a tuplákem vychlazeného piva! Přihlásit se můžete také do pivních soutěží nebo zatloukání hřebíků,“ prozrazuje další z organizátorů Jakub Vodárek.

Bohaté zastoupení chystá v Kunovicích oblíbená asijská kuchyně. A to v podobě sushi, polévky tom yum, grilovaných krevet, slávek, thajského curry nebo rolované zmrzliny. A pro skutečné fajnšmekry přiveze Milan Václavík ze spolku Hmyz na talíři nejrůznější „křupkavé“ speciality, o kterých bude i vyprávět na přednášce, a ti nejodvážnější se mohou zapojit do soutěže v pojídání hmyzu.

Na mexickou vlnu návštěvníky přeladí skvělý tým restaurace Le Nautic, ochutnat mohou i francouzské palačinky nebo belgické vafle, pralinky a čokoládové pivo. Skutečnou exotiku pak představí egyptská kuchyně.

Program: Extrémní jedlíkovská exhibice i zábava pro děti

V průběhu soboty i neděle na přítomné čeká spousta doprovodného programu. Na originálním tuktuku přijede o své cestě z Thajska domů povídat cestovatel „Tomík na cestách“, chystají se brazilské tance a mexická kapela Felix y su banda.

Neděli ovládnou výkony maxijedlíka Jaroslava Němce. „Jarda přijal naši výzvu a před zraky návštěvníků spořádá vybraná extrémní jídla z různých zemí. Mezi několika chody nebude chybět například 12 centimetrů dlouhý štír z Vietnamu nebo jihoamerická tarantule. Sami jsme zvědaví, jak se s tímto úkolem popere,“ usmívá se Monika Ondruchová.

„Gastrofestival Cesta kolem světa chystáme pro celou rodinu, a tak samozřejmě myslíme i na zábavu pro děti, například oblíbený skákací hrad, malování na obličej, tetování, heliové balonky a hračky. Pro rodiče pak bude připravena chill out zóna s thajskými masážemi. Všechny příznivce dobrého jídla zveme 8. a 9. srpna do Kunovic na cestu kolem světa,“ uzavírají organizátoři akce.

Facebooková událost ZDE

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x