Gastrofestival Valašské Klobouky

  • Datum konání: So 13. 08. 2022
  • Čas konání: 12.00 - 20.00
  • Místo konání: Horní náměstí Valašské Klobouky
  • Vstupné: Zdarma
Gastro VS

Egyptské speciality, chilli delikatesy, křupaví červi ale i klasické i méně klasické burgery a lokální produkty. To vše nabídne valašskokloboucký Gastro festival, který se ve Valašských Kloboukách uskuteční v rámci třídenního hudebního festivalu Setkání muzikantů v Bílých Karpatech.

 Horní náměstí ve Valašských Kloboukách se v ráj milovníků gastronomických specialit promění v sobotu 13. srpna 2022. Pro návštěvníky zde bude od 12 hodin připraveno více než dvacet gastro zastávek.

Ve Valašských Kloboukách bude servírována opravdu pestrá nabídka pokrmů. O přízeň labužníků se utkají speciality lokální i světové kuchyně, sladkosti i maso na nejrůznější způsoby, exotická jídla i naprostá klasika, to vše za doprovodu velkého výběru nealko a alko nápojů,“ řekl za pořadatelskou Backstage agency Lukáš Lauman.

Festival například přinese autentickou orientální a egyptskou street food, širokou nabídku burgerů z kvalitního masa mnoha chutí včetně variant pro vegetariány, kanadské speciality Poutine, prvotřídní grilované pochoutky, speciality z Indonésie, bezlepkové palačinky i halušky se zelím nebo kozí produkty. Chuťové pohárky návštěvníků vyladí i bublinkové waffle, frgály či sladká specialita churros.

Gastro festival bude i výzvou pro odvážné gurmány a fanoušky netradičních pokrmů. Ve Valašských Kloboukách mohou milovníci exotiky ochutnat křupavé červíky nebo chilli pochoutky. Dospělým pak jistě přijde po dobrém jídle vhod sklenka vína od moravských vinařů, čepované pivo nebo další alko i nealkoholické nápoje. Výběrovou kávu si pak mohou návštěvníci vychutnat v krásné historické Avii předělané na stylovou kavárničku.

Součástí Gastro festivalu bude rovněž i soutěž v pojídání tradiční valašské speciality „Valašský frgál 2022“. „Pro vítěze je připravena atraktivní výhra,“ pozval na netradiční jedlíkovskou soutěž Lukáš Lauman. A bohatý doprovodný program je připraven i pro nejmenší návštěvníky. Ve speciální dětské zóně si mohou děti užít skákací hrad, balonky i malování na obličej.

O bohatý hudební doprovod různých žánrů se postarají účastníci mezinárodního hudebního a folklórního festivalu Setkání muzikantů Bílých Karpat, který se koná od 12. do 14. srpna. Během sobotního odpoledne zde potom vystoupí kapely HEADMASTER, DH MIKLOVCI, NS KLOBUČAN, L. A. SUNDAY, KŘÍDLA nebo PÁJKY PÁJK se zpěvačkou DASHOU.

Gastro festival se koná na Horním náměstí ve Valašských Kloboukách v sobotu 13. srpna od 12:00 do 20:00 hodin. Vstup je pro všechny zdarma.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x