Nezmeškejte jednu z posledních příležitostí navštívit výstavu Němá tvář formou komentované prohlídky s kurátorem s následnou přednáškou.
Kurátor krajské galerie Ivan Bergmann provede zájemce s odborným komentářem v úterý 13. ledna 2025 v 17 hodin přehlídkou tvorby více než 30 autorů s více než 50 díly zobrazujícími vztah člověka a psa prostřednictvím malby, plastiky, fotografie a videa. Poutavou formou vám tak budou představeny příběhy jednotlivých uměleckých děl, dozvíte se také více informací o zastoupených autorech a mnoho dalšího.
Program bude pokračovat přednáškou Pes ve výtvarném umění v podání pedagožky Barbory Vávrové, která návštěvníkům více přiblíží pohled na psa v umění z různých hledisek. Je pes v umění pouhým společníkem, nebo tichým nositelem symbolů a emocí? Tento motiv se v dějinách výtvarného umění objevuje po desetitisíciletí a odráží proměnlivý vztah člověka ke zvířeti, přírodě i sobě samému. Pes zde vystupuje jako věrný druh, ochránce, lovec, ale také jako symbol moci, smrti či duchovního přesahu. Jeho přítomnost v obraze často nenápadně doplňuje lidskou postavu, zároveň však dokáže významově spoluutvářet celé vyznění díla. Zobrazování psa se tak stává citlivým svědectvím o hodnotách, emocích a způsobu života jednotlivých epoch.
Je založena i FB událost: Komentovaná prohlídka a přednáška k výstavě Němá tvář
více informací na webu galeriezlin.cz