OPERNÍ GALA

  • Datum konání: Čt 12. 03. 2020
  • Čas konání: 19:00
  • Místo konání: Filharmonie Bohuslava Martinů - KCZ
  • Vstupné: 490 Kč / 420 Kč / 360 Kč
Hudba ZL
Březnový koncert zařazený do abonentního cyklu C bude mít vskutku hvězdné obsazení. Vůbec poprvé se totiž ve Zlíně představí zdaleka nejvýraznější osobnost nastupující české pěvecké generace, tenorista Petr Nekoranec. Sedmadvacetiletý mimořádně talentovaný umělec je i přes svůj mladý věk velmi žádaným interpretem, o čemž svědčí zejména jeho pravidelná spolupráce s těmi nejprestižnějšími operními institucemi i symfonickými orchestry.

Roku 2016 se stal frekventantem prominentního Lindemannova programu v newyorské Metropolitní opeře, a to jako vůbec první Čech, který byl do tohoto významného dvouletého projektu přijat. V minulosti úspěšně působil v mnichovské Bavorské státní opeře, počínaje loňským zářím začal zastávat pozici sólisty opery ve Stuttgartu. Z velkého množství interpretačních ocenění lze jmenovat kupříkladu jeho absolutní vítězství v Mezinárodní soutěži Francesca Viñase pořádané v Gran Teatre del Liceu v Barceloně, zisk druhého místa v jedné z nejnáročnějších světových pěveckých soutěží Concours International de Chant konané ve francouzském Toulouse či semifinálovou účast význačné Mezinárodní pěvecké soutěže královny Sonji v Oslu. V lednu loňského roku Petr Nekoranec převzal další prestižní cenu, a sice ocenění Classic Prague Awards v kategorii Talent roku 2017.

Společně s Petrem Nekorancem se na pódiu Kongresového centra představí další z výrazných talentů české pěvecké školy, sopranistka Zdislava Bočková. Pořad, který nabídne atraktivní výběr z operní tvorby kupříkladu Georgese Bizeta, Gaetana Donizettiho, Charlese Gounoda či Ambroise Thomase bude uveden za řízení Martina Leginuse, stálého dirigenta Slovenského národního divadla.

Slavné výstupy z oper A. Thomase, W. A. Mozarta, Ch. Gounoda, G. Donizettiho, G. Bizeta, J. Offenbacha, G. Verdiho ad.

PETR NEKORANEC, tenor
ZDISLAVA BOČKOVÁ, soprán
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
MARTIN LEGINUS, dirigent

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x