Přednáška Znáte Památník Tomáše Bati nebo Dům umění?

  • Datum konání: Út 23. 11. 2021
  • Datum ukončení: Út 23. 11. 2021
  • Čas konání: 17:00 - 18:00
  • Místo konání: Infopoint Památníku Tomáše Bati
  • Vstupné: Základní: 99 Kč, snížené: 49 Kč
Beseda ZL

Odborná přednáška Ladislavy Horňákové, kurátorky sbírky architektury krajské galerie, představí poutavý příběh a historii proměn nejvýraznější zlínské stavby – Památníku Tomáše Bati. Po přednášce bude následovat komentovaná prohlídka zlínského klenotu s L. Horňákovou. Návštěvníci si budou moci navíc vychutnat atmosféru slavnostně rozsvíceného Památníku.

Návštěvníci se v rámci této speciální přednášky „Znáte Památník Tomáše Bati nebo Dům umění?“ dozví nejen historická fakta, ale i zajímavý příběh od Památníku k Památníku, jenž je vrcholným dílem architekta F. L. Gahury. Když se řekne „Památník Tomáše Bati“, všeobecně si řada lidí, často ani rodilí Zlíňané, nejsou zcela jistí, s čím konkrétně si tento pojem spojit. Někdo možná pamatuje éru, kdy budova sloužila jako Dům umění – sídlo galerie a filharmonie – a původní účel tohoto díla ani neznal. Někteří se neorientují ani v umístění Památníku v rámci Zlína. Tato beseda má tak veřejnosti poskytnout i jakousi osvětu ohledně této mimořádné stavby. Zaslouží si to.

Úterý 23. 11. je nenávštěvní den Památníku a proběhne jen přednáška v Infopointu Památníku (vedlejší budova gymnázia, nám. T. G. Masaryka 2734) s následnou komentovanou prohlídkou Památníku, kterou návštěvníkům poskytne historička umění a architektury L. Horňáková. Rezervace míst na přednášku je nutná předem buď přes e-mail pamatnikbata@zlin.eu nebo na tel. 575 570 720. Rezervované vstupenky si stačí zakoupit až v den konání.
Dle vládních opatření s účinností od 22. 11. je nutno se na místě prokázat buď kompletním očkováním, nebo proděláním nemoci (do 180 dnů).
Více info: www.pamatnikbata.eu

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x