Zdeněk Burian: Za dinosaury a dobrodružstvím

  • Datum konání: Pá 16. 07. 2021
  • Datum ukončení: St 15. 09. 2021
  • Čas konání: 10:00 - 19:00
  • Místo konání: Obchodní dům Zlín
  • Vstupné: 150 Kč (děti, senioři 70 Kč)
Výstavy ZL

Obchodní dům Zlín doslova ovládli dinosauři. Přijďte si prohlédnout největší tuzemskou výstavu obrazů legendárního malíře Zdeňka Buriana v nové Galerii Desítka na střeše Obchodňáku. Doplňuje ji doprovodná akce pro děti: před budovou i v obchodní pasáži jsou k vidění exponáty pravěkých zvířat zapůjčené z tuzemských DinoParků.
Výstava s názvem Zdeněk Burian: Za dinosaury a dobrodružstvím představuje přes dvě stě děl legendárního malíře, od jehož úmrtí v červenci uplynulo 40 let. Skutečnou raritou jsou čtyři obří plátna, veřejnosti téměř neznámá, která nám mimořádně půjčily pražské Národní muzeum a Slovenské národní muzeum. Pohromadě jsou vystavena vůbec poprvé.
V galerii také mohou návštěvníci zhlédnout řadu dalších děl včetně světoznámých ilustrací, jimiž Burian doprovodil knižní vydání Mayovek či Verneovek, ale také filmové dokumenty o malíři, vychutnat si kávu s výhledem na Zlín v kavárně a na památku zakoupit plakáty a pohlednice s Burianovými ilustracemi a dokonce i zkameněliny. Je zde také na prodej několik originálů.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x