TV Slovácko – už 13 let s Vámi

Cesta TV Slovácko začala v Uherském Hradišti na podzim 1998. Z malé městské redakce se poprvé vysílalo 10. března 1999. Postupem času se změnila na regionální televizní studio, operující na území dvou sousedních krajů – Zlínského a Jihomoravského. Postupem let se připojila města Hodonín, Veselí nad Moravou, Kyjov a Zlín a v roce 2006 TV SLOVÁCKO získala licenci od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Od září 2011 sídlí hlavní redakce v nových prostorách Panského dvora v Kunovicích, jižní část pak  v Kyjově.

„Vedle zpravodajství z měst a obcí celého regionu přinášíme podrobné informace o dění ve Zlínském kraji“, říká ředitel Dudek a pokračuje výčtem pořadů. „V pondělí má premiéru Sportovní magazín, v úterý startují zpravodajské relace z Hodonína, Kyjova a Zlínského kraje, ve středu z Uh. Hradiště, Veselí nad Moravou, a také společný československý týdeník, ve čtvrtek má premiéru pořad Regiony a v pátek se do vysílání nasazují nové premiéry magazínů ze Zlínského kraje, Uh. Hradiště, Kyjova, Hodonína a Uh. Brodu“.

Podle slov ředitele Dudka věnuje redakce významný prostor i neziskovému sektoru, prezentaci sociálních služeb a mediální podpoře společenského i sportovního života regionu. „Myslím, že TV SLOVÁCKO se stala také významnou součástí marketingových nástrojů na podporu regionálního turistického ruchu“, dodává Dudek.

Díky dobré akviziční politice je program TV SLOVÁCKO součástí nabídek mnoha kabelových operátorů i daleko za hranicemi Slovácka (UPC, SELF, NOEL, NET BOX, RIO MEDIA, KT CT, NEJ TV, DÉČKO). „Stali jsme se významným partnerem stanice REGIONÁLNÍTELEVIZE.CZ, jejíž vysílání je k dispozici na satelitu ASTRA 3B. Touto spoluprací se nám podařilo dostat naše zpravodajství i do těch lokalit, kam nevedou žádné kabely“, zdůrazňuje Dudek důležitost obsahu TV SLOVÁCKO i na satelitu. Na domovských stránkách www.tvslovacko.cz je k dispozici ON LINE verze vysílání.

„Náš program může ve Zlínském a Jihomoravském kraji sledovat kolem 250 tisíc diváků a ve všech technických systémech více než jeden milion. Kredit regionálního zpravodajství roste, ale máme před sebou pořád hodně práce“, konstatuje ředitel Dudek.

TV SLOVÁCKO provozuje společnost J.D.Production, s.r.o. a vedle výroby a vysílání pravidelných pořadů patří k její hlavní činnosti i komerční výroba na zakázku. Ve studiích TV SLOVÁCKO vzniklo množství televizních spotů, městských a firemních profilů, instruktážních filmů nebo firemních video vizitek na web i do standardního TV vysílání. Od roku 2006 je společnost také držitelem registrace Rady pro RaTV kabelového operátora a svým zákazníkům na Hradišťsku a Brodsku nabízí pod značkou DÉČKO několik programových balíčků převzatých televizních programů šířených vzduchem.    

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x