Co nového v Moravském Peněžním Ústavu?

Aktuální informace z Moravského Peněžního Ústavu: Pozitivní hospodaření a vysoký zájem klientů

Moravský Peněžní Ústav – spořitelní družstvo získal záslužné vyznamenání 2. stupně udělované Zlínským krajem. Zasloužil si ho za přínos k rozvoji podnikání v regionu. „Je to ocenění mnohaleté práce celého týmu Moravského Peněžního Ústavu a také ocenění našich klientů. MPU zde působí přes šestnáct let a ve Zlínském kraji máme více než polovinu klientů. Vzorem a inspirací pro naši práci je Tomáš Baťa, kde klient byl vždy na prvním místě. Podobně je tomu i v Moravském Peněžním Ústavu,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva MPU Ing. Radomír Lapčík, LL.M.

Video

Ziskové hospodaření
MPU v říjnu 2012 dosáhl stejně pozitivního hospodářského výsledku jako v červenci a vykázal zisk přes 4,45 mil. Kč. Na dosažení zisku se podílí především stabilní objemy poskytnutých úvěrů. MPU poskytuje úvěry převážně zajištěné nemovitostí. Jedná se o nejbezpečnější formu zajištění. MPU má tímto konzervativním způsobem zajištěno 87 % všech úvěrů, což je na trhu zcela výjimečná hodnota. Významnou nákladovou položkou byly výdaje spojené s transformací na banku. Celková částka se vyšplhala až k 10 mil. Kč.

Hospodaření MPU bylo potvrzeno nezávislým auditorem
Účetnictví MPU bylo úspěšně potvrzeno nezávislým auditorem, společností KPMG s výrokem „bez výhrad“. Hospodaření MPU je dlouhodobě ziskové. Za poslední účetní období dosáhlo hodnoty 50 mil. Kč před zdaněním.

Zájem o spoření je enormní
Zájem o spořicí produkty MPU je i nadále enormní. Největší zájem klientů je o spořicí účet bez výpovědi Úrok+. Klienti si v MPU uložili na vkladových účtech bez výpovědní lhůty již více jak 1 miliardu korun.

MPU navýšilo základní kapitál
Na členské schůzi ve Zlíně došlo k navýšení kapitálu o 111,51 mil. Kč. MPU je tak kapitálově nejsilnější spořitelní družstvo v ČR. Regulatorní kapitál je po aktuálním navýšení ke 28.11.2012 760 mil. Kč.

Bilanční suma přesáhla 9 miliard
MPU má aktuální bilanční sumu již více než 9 miliard korun. Tato hodnota je nejvyšší v celém sektoru družstevních záložen a vytváří dostatečný prostor pro získání bankovní licence a pro neustálé zvyšování kvality poskytovaných služeb. Dle bilanční sumy patří MPU mezi největší firmy ve Zlínském kraji.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x