Akupresura – rychlá pomoc od neduhů

Zdravím vás, přátelé pevného zdraví. Dnes se s vámi chci podělit o kouzelné zážitky z termálních lázní Sarvár v Maďarsku. V těchto termálech mají proudovou masáž v klidovém bazénu s 38 stupňovou vodou. Já jsem ji využil k masáži chodidel a jsem jak znovu narozený.

Akupresura je předchůdkyní akupunktury. Akupunkturní body jsou rozmístněny po celém těle a jsou seřazeny na drahách – meridiánech, kterými proudí energie. Každý bod souvisí s určitým orgánem. Pokud dojde k přerušení toku energie, z důvodu ucpání meridiánu, nastává zdravotní problém. Modernizovaná akupunktura je dosti složitá pro samotné lékaře, natož pro laiky, ale její odnož akupresura je jednoduchá, dá se odkoukat a provádět kdykoliv a kdekoliv. Její účinek je kontrolovatelný.

Akupunkturisté vypracovali přesnou mapu zón, což jsou malé plošky na chodidlech, prstech, nártech a hranách nohou a prstech a dlaních rukou, s podobnými vlastnosti jako akupunkturní body. Jejich citlivost ukazuje na poruchu té které části těla, orgánu a jeho funkce. Vlivem na zónu umožníme zpětnou vazbu a dochází k úlevě a úpravě funkce. Akupresura prováděná na těchto zónách tedy přináší poměrně rychlou úpravu ve vyjmenovaných stavech i při onemocnění zřetelnějších. V podstatě se hlava promítá do prstů, zejména palců nohou, oblast bříšek prstů (záprstí) prezentuje hrudník, klenutí v celé šíři nohy oblast břicha, vnitřní hrana nohy a pata má spojení s páteří, ledvinami a pohlavními orgány, zevní hrana nohy prezentuje velké klouby od shora dolu a končetiny atd. Vše je rozkreslené na přiloženém obrázku.

Akupresura nevyvolává změny při vlivu na zónu, jejíž cílový orgán je v pořádku. Proto je možné proces urychlit současným působením na více plošek – zón – a efekt se uplatní jen tam, kde je ho třeba, tedy tam, kde je rovnováha funkce narušena. Tato okolnost byla známá v Číně a Japonsku již před více než patnácti stoletími. Lékaři doporučovali např. pro domácí léčbu škopek s vodou a drobnými kaménky, do kterých se nohy mírně bořily a přešlapováním došlo k intenzivní akupresuře a masáži skoro všech reflexních zón nohou. Po takové léčebné proceduře se budete cítit velmi uvolněni, budete mít pocit lehkosti a vaše potíže se zmírní nebo i zmizí. V moderní době se doporučují různé akupresurní rohože, ale to neznamená, že původní verzi, např. ve formě bedýnky a oblázků, nelze používat.

Ale přesto doporučuji zajet si do Sarváru, kde vás teplá voda rozhřeje a masáž chodidel proudem vody omladí o 20 let. Kdo nechce nikam jezdit a nechce utrácet za různé masážní rohože, ať použije škopek s kamínky a toky energie si popraví taky.

Zdraví vás znovuzrozený bylinkář Standa

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’po-modules-photogallery‘,’15065′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚765‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚15065‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’po-modules-photogallery‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x