Želatinové tobolky – kapsle, pomoc od některých nepříjemných chutí bylin

Každá bylina nebo sušené tropické ovoce má svou charakteristickou chuť, někdy příjemnou, někdy odpornou. Většinou je pravidlem, čím účinnější bylina, tím odpornější chuť.

Já sám, když jsem se před léty napil čaje z Azadirachty, tak jsem doušek vyplivl a pusu jsem musel vypláchnout slivovicí, lidově řečeno „kroutilo to palcem“. Časem jsem si ovšem zvykl a nyní se mně ta odporná chuť zdá lahodná.

Zvyk, železná košile, ale neplatí u spousty Vás, zákazníků. Tím, jak Vás přibývá, je stále více těch, kteří máte problém bylinu ve formě čaje nebo tinktury do sebe dostat. Tento problém vyřeší želatinové kapsle. Všechny byliny, které nabízím, se dají rozmixovat v dobrém mixeru, nejlépe mixer s drtičem ledu, nebo podrtit na menší kousky až práh v hmoždíři. Takto podrcené byliny, kořeny a ovoce se naplní do kapslí a kapsle se polkne a zapije. Při konzumaci kapsle nikdo nebude cítit pro něj nepříjemné chutě z bylin a má to ještě jednu výhodu, v uspěchaném životě se nezdržuji vařením čaje, jen spolknu tobolku. Někdo z Vás může namítnout, proč nenabízím byliny, kořeny a ovoce již podrcené. Od dodavatele je mohu již namleté dovést, ale to nikdy neudělám. Dodavateli věřím, ale když dovezu pomleté, již nemám jistotu, že nabízím tu bylinu, kterou jsem objednal. Stejné riziko máte, když si koupíte byliny naplněné do kapslí a že se to stává, jste mne i sami sebe několikrát přesvědčili.

Velký ohlas měl článek o kokosu a draslíku. Za poslední tři týdny přibývá dotazů, kde chlorid draselný koupit. V potravinářské čistotě jej nabízí firma Fichema Brno a mají v nabídce i želatinové tobolky. Já sám jsem již firmu kontaktoval, abych mohl nakoupit a na trzích Vám nabídnout. Stařeček by dnešní povídání ohodnotil asi slovy „kdo sto rokú jí kyselicu, bude dlúho žiť“.

Radost ze života a bylin Vám přeje bylinkář Standa.

--> --> --> --> -->