Čoki zase vidí. Díky bylinám a umu lidí

Moje první dvorní dáma, rotvajlerka Čoki, je známa tím, že miluje pivo. Pozná desítku od dvanáctky. Nějak se mně propila k cukrovce. Všiml jsem si, že více pije vodu, tak jsem zašel do lékárny a koupil lakmusové pásky Dia Phan. Tyto pásky dobře indikují cukr a aceton v moči.

Cukr jsem naměřil, tak jsem okamžitě začal v želatinových kapslích dávat Gymnemu Sylvestre. Dařilo se mně takřka čtyři měsíce držet cukr v normě. Měření jsem páskami prováděl dvakrát týdně. Najednou jsem naměřil aceton a vysoký cukr. Změnil jsem Gymnemu za směs na cukrovku a zdvojnásobil dávku byliny. Dostávala gram ráno a gram večer. Za dva dny se opět vše srovnalo do normy. Takto jsme byli asi tři týdny, než jsem opět objevil aceton. Pokusil jsem se to srovnat zvýšenou dávkou bylin, ale nedařilo se dostat aceton pod kontrolu, navíc přestala přijímat potravu.

To jsem již na nic nečekal a jel jsem na veterinu k MVDr. Brychtovi. Začal jsem píchat inzulín dvakrát denně. Problém byl, jak ji udělat apetit, aby znovu začala jíst. Řešil jsem to vařenou vepřovou krkovičkou v zelenině. Proč krkovici? Vepřová krkovice má z běžných potravin nejvíce chromu. Chrom účinkuje společně s insulinem a je tak nezbytný pro schopnost organismu využít cukr a zasahuje do rozkladu enzymů a jejich přeměny na energii a tvorby některých tuků. Za dva dny se srovnal cukr, aceton zmizel úplně a pustila se i do granulí. Do masa jsem ji přidával v kapslích tulsi, na podporu ledvin a vyčištění jater. Dále jsem přidával Vitánii na snížení nitroočního tlaku. Cukrovka u psa vždy tento tlak zvedá a to vede ke vzniku zákalu a slepotě psa.

Bylinami jsem tento proces nedokázal zastavit a miláček mě za dva měsíce oslepl. Její naražení do čehokoliv co neviděla, bylo jako by mne a stejně tak manželku bodl nožem. Všichni jsme psychicky začali trpět. Konzultoval jsem situaci s panem Brychtou a jediné řešení byla operace. Byl mě doporučen MVDr. Beránek v Pardubicích. Bylo nutné mít před operací cukr v normě. Byliny mne opět nezklamaly, před podáním narkózy měla cukr 5,4 a mohlo se operovat. Po operaci, když nám ji pan Beránek předával a popisoval, jak které kapky a který lék kdy dávat, jsem se jej zeptal, zda můžu po skončení jeho léčby začít dávat byliny, překvapila mě jeho reakce. Ne po skončení, ale dnes večer znovu dát byliny a po celou léčbu je dávat ve stejných dávkách. Má laická námitka, že nitrooční tlak po léku a bylině může klesnout víc, jak je třeba mě řekl, budete chodit ve Zlíně na kontroly a pokud tlak velmi poklesne tak se sníží lék a dávka byliny bude dál stejná. Že Vitánie  funguje se potvrdilo po týdnu kdy bylo ubráno jedno kapání na snížení tlaku a po třech týdnech byly kapky vysazeny úplně. Miláček zase vidí, je šťastný, a když zavolám miláčku, tak ihned přiběhne, u manželky se mě to stalo naposledy v minulém tisíciletí, že slyšela na miláčku.

Já musím poděkovat panu doktorovi Beránkovi, že má zlaté ruce a miláček na jedno oko vidí, vše proběhlo bez komplikací a taková kapacita věří v sílu bylin. Poděkování patří také panu doktoru Brychtovi, se kterým jsem vše řešil a vždy dobře poradil. Nemohu zapomenout poděkovat i paní doktorce Čejkové, která se o miláčka po operaci stará. Nezbývá než doufat, že i humánní lékaři budou uznávat byliny tak jako veterináři. Byliny pomáhají nejen nám, ale i našim miláčkům.

Spokojený život s Vašimi mazlíčky přeje bylinkář Standa.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x