Rýma, chřipka, kašel – byliny jsem pro vás našel

Tak podle hygieniků už ani mráz bakterie a viry prý neničí tak jako v minulosti. A můžeme si za to sami, cpeme do sebe antihistaminika, zázračné léky, které nás dokážou vyléčit do druhého dne. Používáme jeden osvědčený lék, a když nezabírá, tak zvyšujeme dávku.

Přitom si vůbec neuvědomujeme, že tím vlastně děláme bakterie a viry odolné vůči určitému přípravku a zajišťujeme jeho mutaci. Je to stejné i se mšicemi, když budete používat jen jeden přípravek, tak spíš zlikvidujete rostlinu než mšici. Stačí použit přírodní vývar z tabáku a mšice je zlikvidovaná, nemá proti němu obranu.

Stejně je to i s našim tělem. Pokud dostanete chřipku, okamžitě vyhledat lékaře a zalehnout do postele. Teplotu nesrážet žádnými studenými zábaly. Virům se nejlépe daří množit při teplotě do 37 stupňů, vyšší teploty je likvidují. Teplota je obrana imunitního systému proti viru chřipky, jak krásně to příroda vymyslela s našim tělem. Jenže my si toho nevážíme. Nejlepší prevenci před chřipkou je dobrý pitný režim, netrpět dehydratací a z bylin je nejúčinnější Azadirachta. Článek o této bylině jsem psal již 11.4.2013, článek zde.

O rýmě platí, že léčená trvá týden a neléčená jen sedm dní. A matička příroda na nás opět myslela. Vytvořila rýmovník, mexický eukalypt – Plectranthus, jehož krásná vůně, silice které uvolňuje do ovzduší, nám dá do pořádku sliznici a tím nás zbaví rýmy. O rýmovníku jsem psal 6.6.2013, článek zde.

Kašel je krásný tuberácký smích. Zamysleli jste se někdy, proč kašlete? Kašel vyvolává hlen v plicích. Tvorba hlenu je obrana těla před únikem vody, která odchází s těla v dechu. Proti tvorbě hlenu je jen jedna obrana DVA LITRY VODY DENNĚ !!!!!! Když už kašel dostaneme, tak nejúčinnější je silný čaj s majoránky, je velmi chutný, voňavý a oslazený medem nás velmi rychle zbaví kašle. Dobrou prevenci je i zázvorový čaj. O zázvoru článek z 7.11.2013, článek zde.

A pokud by nezabraly mé bylinné návody, tak určitě zabere stařečkův recept. Svaříme půl litru dobrého červeného vína, přidáme půl litru rumu, důkladně se ve vaně v horké vodě rozpaříme, pak vypijeme svařák a do rána se potíme na cizím těle. „Musí to být cizí tělo, nesmí to být manžel nebo manželka,“ dodával s jiskrou v oku i nadsázkou. Věřte, že tuto kúru žádný bacil ani vir nepřežije.

Úspěšný boj s těmi malými prevíty přeje bylinkář Standa.

--> --> --> --> -->