Nemůžete se rozhodnout, jaké jízdní kolo si pořídit? Luhačovické BIFU vám poradí na základě testu

Správný výběr sportovního jízdního kola je dnes docela zapeklitým úkolem. Zvolit tu správnou kategorii zase tak těžké není, ale co velikost rámu anebo třeba průměr kol? Vsadit na osvědčených 26 palců anebo to pojede lépe na děvětadvacítkách? Anebo snad něco mezi? A jak vlastně fungují moderní celoodpružená kola? Není nad vlastní zkušenost a radu odborníka. Přijeďte si to všechno pořádně vyzkoušet začátkem května do Luhačovic.

Minutová projížďka po chodníku před prodejnou vám toho o novém kole moc neřekne, na to vemte jed. Zato pořádný test řady rozličných kol v terénu, s patřičným servisním zázemím a hlavně za přítomnosti lidí, kteří umí poradit, to je jiná. Stanislav Duháň, majitel luhačovického sport shopu BIFU, to dobře ví, a proto o prvním květnovém víkendu organizuje pro všechny, kteří si chtějí vybrat to správné kolo, testovací dny na luhačovické přehradě.

Spektrum jízdních kol renomované značky GIANT, jež bude k testu připraveno, odpovídá pestrému výběru, který dnešní trh s cyklistickým materiálem nabízí. A pestré budou také možnosti odzkoušení jednotlivých kategorií a variant kol jak na silnici, tak v terénu.

Pokud máte pod plášti svého kola rádi pevný povrch, možná vás zajímá, jestli mají na silničním anebo trekingovém kole význam kotoučové brzdy anebo jestli se vám vyplatí karbonový rám. Odpověď je jednoduchá, ale zároveň nejednoznačná: Jak kdy… Vlastní zkušenost, získaná na asfaltovém okruhu kolem luhačovické přehrady, vám ale hodně napoví.

Ještě těžší rozhodování mají příznivci jízdy v terénu. Jaký průměr kola zvolit? Bude lepší klasický hardtail s přední odpruženou vidlicí anebo „celopéro“? To jsou otázky… Na nenáročném, ale členitém tříkilometrovém terénním okruhu vyznačeném hned nad přehradou, možná naleznete odpověď. Kličkování mezi stromy vám odhalí přednosti i nevýhody moderních řešení reprezentovaných většími průměry kol a pomůže vám poznat i možnosti, jimiž dnes vynikají celoodpružená kola. Ta totiž zdaleka nejsou určena pouze těm, kteří milují pořádnou palbu při sjezdech do údolí, ale svojí schopností automaticky přitvrdit odpružení při jízdě do kopce nabízejí komfort i těm, kteří létají po horách nahoru dolů.

Je toho zkrátka hodně, co si budete moct v Luhačovicích odzkoušet. Za necelé tři stovky navíc dostanete nejenom možnost po dva dny porovnávat jedno kolo za druhým, ale k dispozici budete mít také služby zkušených konzultantů a průvodců. Po uhrazení účastnického poplatku můžete navíc počítat i s příjemným zázemím a nabídkou neomezeného množství lehkého jídla a pití. A doklad od zaplacení po akci rozhodně nevyhazujte. Pokud si totiž v BIFU vyberete nové jízdní kolo – a nemusí jít přímo o některý z testovaných modelů – bude vám celý účastnický poplatek z jeho ceny odečten.

Termín:           sobota a neděle 2. a 3. května 2015,  10 – 17 hodin

Místo:              Hotel Vyhlídka Luhačovice 

Cena:              290 Kč

Důležité informace:
Nezapomeňte si s sebou do Luhačovic přivézt nejenom svoji přilbu, ale také tretry i vlastní pedály. Pokud nejste zvyklí na jízdu v cyklistických tretrách, nevadí, dostanete kolo osazené běžnými pedály. K dispozici bude i omezený počet přileb, ale – vlastní je vlastní.

Pokud chcete mít jistotu, že si vyzkoušíte konkrétní model, nabízí vám organizátoři testu možnost rezervace testovacího času o délce 30 minut. Svůj požadavek pište na emailovou adresu: obchod@bifu.cz .

Pro registraci bude třeba předložit na místě dva doklady totožnosti a vyplnit jednoduchý formulář, který je k dispozici i na adrese www.bifu.cz u příslušného textu v sekci Novinky. Na tomto webu budete mít následně možnost stáhnout si zdarma fotografie pořízené během testovacích dnů.

Účastnický poplatek 290 Kč lze zaplatit v hotovosti přímo na místě anebo předem na prodejně BIFU u luhačovického vlakového nádraží. Možná je také platba na účet číslo oproti vystavené faktuře.

Parkování bude možné na parkovišti u hráze luhačovické přehrady. Odtud je to k Hotelu Vyhlídka nějakých 100 metrů. Cesta bude značena šipkami.

Předběžný seznam jízdních kol GIANT připravených k testu najdeta na www.bifu.cz.

--> --> --> --> -->