Internet na pevných linkách po celé ČR zrychluje

Pevné internetové připojení po telefonních linkách je dostupné již pro 99 % adres v ČR a dále zrychluje. Avonet jako jeden z nemnoha poskytovatelů pevného xDSL internetu v České republice v dubnu představil nové rychlejší tarify s rychlostí až 100 Mb/s.

Pokračující výstavba nových síťových rozvaděčů, tzv. DSLAMů, společnosti CETIN zkracuje kabelovou vzdálenost mezi zákazníkem a rozvaděčem, čímž se vytváří fyzikální podmínky pro rychlejší a geograficky dostupnější internet.

„Díky technologickému pokroku a novému propoji o kapacitě 10 Gb/s můžeme našim zákazníkům po celé ČR nabídnout pevný internet s rychlostí až 100 Mb/s. Těší nás, že jsme mohli dosavadní tarify
2 Mb/s, 20 Mb/s a 40 Mb/s nahradit trojicí nových tarifů s rychlostmi 20 Mb/s, 50 Mb/s a 100 Mb/s. Uvedené rychlosti jsou maximální možné. Reálná rychlost je závislá na kvalitě vedení a vzdálenosti od nejbližšího síťového rozvaděče.“ říká marketingový manažer Avonetu, Roman Majda. „Lidé jsou často překvapeni, jaké rychlosti k nim dokážeme dodat po klasických – často nepoužívaných – telefonních linkách. Problém mají ti, kteří s odkazem, že „pevnou“ v době mobilů již nepotřebují, telefonní kabely zrušili“, dodává jednatel Avonetu, Tomáš Máčalík. „Mnoho lidí si ještě stále chybně myslí, že DSL internet je věcí dominantního operátora, nebo že změnou internetu k nám přijdou o telefonní linku“, dodává.

Nové síťové rozvaděče (viz fotogalerie) se objevují i v malých městech a obcích. Za posledních 6 měsíců bylo po celé ČR postaveno přes 800 rozvaděčů, z toho 55 rozvaděčů ve Zlínském kraji. Dostupná rychlost internetového připojení vzrostla na 20 Mb/s či více celkem 250 tisícům domácností v celé ČR a z toho 10 tisícům domácností ve Zlínském kraji.

AVONET poskytuje internet přes pevné linky již od roku 2003, má tedy bohaté zkušenosti s tímto typem připojení a rostoucí počet spokojených zákazníků. Aktuálně navíc nabízí všechny 3 tarify za akční cenu. Dostupnost rychlejšího pevného internetu u vás si můžete ověřit jednoduše na www.avonet.cz, stačí zadat adresu svého bydliště a rovnou můžete odeslat poptávku.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’62898′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚1518‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚62898‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x