Delicate: Nečekaný gastronomický zážitek v Sazovicích

Dneska pro vás máme tajný tip, takže to nikomu neříkejte. Zdá se vám, že ve Zlíně je dobrých restaurací jako šafránu? Pokud vám není líto vyrazit kousek za město, zastavte se v Sazovicích u koupaliště. Od května tu vaří Michal Němec, který restauraci pomalu posouvá k vysoké gastronomii.

Vyladěný interiér Delicate dává tušit, že heslo restaurace „Home & Fresh“ nebude jen prázdnými slovy. Na lístku tu najdete maso z biofarmy Sasov, ryby ze Záhlinic nebo hlívu, kterou nosí do kuchyně sazovický farmář. V téhle restauraci chtějí podpořit místní výrobce a vařit česká jídla z českých surovin. Pomalu a dobře. Šéfkuchař Michal na to pečlivě dohlíží.

Delicate Sazovice

Připravte se na to, že tu na jídelním lístku najdete grilované přeštické maso s ragú ze sazovické hlívy nebo husí jatýrka s bramborovými lokšemi, jaké znáte od babičky. To je prý ostatně momentálně nejoblíbenější jídlo v nabídce. Jako v každé dobré restauraci se menu mění spolu s ročními obdobími. A mění se i druhy masa, ze kterého vám tu připraví večeři. Záleží totiž na tom, co jsou schopni biofarmáři dodat a v jakém množství. Čeká vás tak příjemné objevování chutí a vůní kvalitních českých potravin.

Delicate Sazovice

Kromě super jídla je na téhle restauraci příjemná ještě jedna věc – přátelská atmosféra, ve které se cítíte jako doma, ať už jste tu na obchodním obědě nebo jste si jen odskočili z místního koupaliště. Snad si ji Delicate dokáže uchovat.

Ostatně, za zmínku stojí i koupaliště samotné, na které je z restaurace krásný výhled. Díky místní firmě MRB Sazovice rozpadlému bazénu vdechl v roce 2010 nový život architekt Pavel Mudřík ze Zlína. Urbanisticky vytříbený areál, kde každý prvek nenásilně ladí je perlou mezi koupáky celého kraje.

Delicate Sazovice

Zlínští už Sazovické koupaliště objevili dávno. Nová restaurace však ještě na své objevení čeká, takže pro vás máme tip. Vyrazte sem, dokud tu nejsou fronty. Skvěle se najíte, ceny jsou rozumné, a navíc je to skvělé místo, kam si zajít na romantickou večeři i na oběd s kamarády.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’158107′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚1664‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚158107‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Blog o cestování, dobrém jídle, výletech, místních farmářích, krásných místech na spaní, šikovných lidech, tvořivosti a nápadech vám přináší turistické regiony Zlínského kraje ve spolupráci s webzinem Zlin.cz a Luhacovice.cz.

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x