Kandidáti ODS a Soukromníků míří na náměstí, do obcí i na pivo

ZLÍNSKÝ KRAJ - Pohodu v letních kinech, vystřídá modrá vlna. ODS s podporou Soukromníků odstartovala kampaň, v níž chce představit své recepty na problémy České republiky i Zlínského kraje.

„Přes prázdniny jsme lidem nabídli zábavu v podobě letních kin na náměstích, povídali si s nimi a zajímali se o jejich problémy. A v tom chceme, ovšem v daleko větší míře, pokračovat i v září a říjnu,“ vysvětlil lídr kandidátky ve Zlínském kraji Stanislav Blaha. Celorepubliková kampaň byla zahájena v Brně, odkud se do všech směrů rozjely vozy v modrých barvách ODS. „Říkáme tomu modrá vlna. Nevynecháme žádnou část Zlínského kraje. Chceme pokračovat v debatách s lidmi, představit jim naše kandidáty,“ říká Stanislav Blaha s tím, že právě kontaktní kampaň je letos nejsilnější zbraní ODS. „Nechceme jen sdělovat, ale také naslouchat. Budeme na náměstích, návsích, vyrazíme i do hospod,“ dodává krajský lídr. Během kampaně chtějí představit konkrétní řešení pro hlavní programové teze – tedy nižší daně, méně byrokracie a více svobody.

ODS letos do poslanecké sněmovny kandiduje s podporou Strany soukromníků České republiky, která se podílela na tvorbě programu a má své zástupce na společné kandidátce ve všech krajích. „Chceme do modré vlny přispět svou žlutou špetkou v podobě důrazu na ochranu živnostníků, malých podnikatelů či například spolků,“ doplňuje s odkazem na barvu Soukromníků Jana Křižková, trojka na kandidátce ve Zlínském kraji.

ODS s podporou Soukromníků mají připraven poctivý pravicový program. Nosným tématem jsou nižší daně, které zvýší čisté výdělky všech o sedm procent a zároveň ušetří domácnostem výdaje. Dalším bodem, který usnadní život všem je zjednodušení komunikace s úřady díky zavedení systému jedněch dveří s tím, že veškerá potřebná stanoviska si zajistí úřady samy. ODS a Soukromníci zároveň chtějí zrušit až 20 procent regulací, zákazů a vyhlášek, kterými stát nepřístojně vstupuje do života lidí.

„K tomu, abychom mohli cokoliv z toho prosadit, potřebujeme kvalitní lidi, kteří mají životní a profesní zkušenosti, chuť pracovat a žijí v každodenní realitě. A my takové máme,“ podotýká lídr Stanislav Blaha, který je starostou Uherského Hradiště, krajský zastupitel a zároveň působí v řadě organizací podporujících rozvoj regionu.

Na druhém místě kandidátky je starosta Hulína Roman Hoza, vystudovaný pedagog, který působil jako učitel, ředitel školy i jako školní inspektor. Trojkou je starostka Komně Jana Křižková ze Strany soukromníků ČR. Na čtvrtém místě je Josef Slovák, ředitel střední školy ve Vsetíně, který má jako někdejší radní pro školství zkušenosti z krajské politiky. První pětici uzavírá zástupce Zlína Milan Foukal, podnikatel ve stavebnictví. Mimo podnikání má dlouholeté zkušenosti i s komunální politikou na zlínském magistrátu.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x