Harley Pub a muzeum – místo, kde se vám zatají dech

Kdybyste měli vyjmenovat nejslavnější značky na světě, určitě by mezi nimi zaznělo i jméno Harley-Davidson. Legendární jméno motorek, které symbolizují svobodu a nespoutanost. Ikonické stroje, které provází populaci už od roku 1903. Za tu dobu se pod touhle značkou zrodila opravdu dlouhá řada strojů. Mezi nimi však nejsou jen motorky, ale také jízdní kola, motokola, auta pro farmáře, sněžné skútry nebo golfová vozítka. Nevěříte? Tak pojďte, něco vám ukážeme.

Harley Pub

20 let sbíral všechno, co k Harley Davidson patří. Auta, motorky, kola, vybavení, doplňky, časopis The Enthusiast, značky a cedule…dnes jeho sbírka patří k největším v Evropě. Richard Banát, který v Otrokovicích otevřel Harley Pub s minipivovarem a muzeem, jezdil na pionýru už jako dítě. Když se ale tak rozhlédnete po nablýskaných strojích kolem dokola, nedivíte se, že mu učarovaly americké motorky. Z unikátní sbírky se doslova tají dech. A to i v případě, že toho o motorkách víte velmi málo.

Harley Pub

Procházíte kolem amerických nákladních aut lemovaných červenobílou kombinací značky Coca-cola. Opodál stojí golfová vozítka, o kterých byste nevěřili, že vyjely z dílen Harley-Davidson. Najdete tu motorku model KH z roku 1956, na které jezdil Elvis Presley, i kytaru, kterou firma vyrobila na jeho počest. Najdete tu originální a funkční benzínovou stanici i dílnu ze 30. let. Najdete tu motorový člun i dětské modely aut. Kolo s dřevěnými ráfky i originální cedule a směrovky z Route 66. Najdete tu dřevěné sajdkáry i přívěsy. Řada z nich patří mezi pár kusů, které se na světě dochovaly.

Harley Pub

Uvnitř tak trochu ztrácíte pojem o čase. Je tu tolik detailů, které je potřeba prozkoumat, tolik motorek, aut a unikátů, že vám dá zabrat je všechny prohlédnout. Jak tak stojíte uprostřed toho všeho, přáli byste si, aby někdo přišel a všechny ty stroje nastartoval. Abyste slyšeli burácení silných motorů a v nose cítili vůni benzínu.

Harley Pub

S největší pravděpodobností se to nestane. Ale vy si po návštěvě muzea můžete na chvíli sednout do příjemného pološera pubu, dát si místní pivo a představovat si, jak super by to bylo.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’158103′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚1695‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚158103‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Blog o cestování, dobrém jídle, výletech, místních farmářích, krásných místech na spaní, šikovných lidech, tvořivosti a nápadech vám přináší turistické regiony Zlínského kraje ve spolupráci s webzinem Zlin.cz a Luhacovice.cz.

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x