Toulavý ráj plný tlapiček

Kočičích kaváren jsou plná velká města, ale pár jich najdete i v Kroměříži. My jsme vyrazili do Toulavého ráje. Na kafe a na roládu. A u toho jsme byli celou dobu pod dozorem zvědavých čumáčků místních kočiček.

Kitt & Café Toulavý ráj je tak trochu jiná kočkokavárna. Místní kočky jsou tu většinou jen krátce a čekají, než je někdo adoptuje. Až na pár těch, které jsou domácí a s převahou kralují prostoru.

Přijít sem můžete na opravdu dobrou kávu, na něco na zub, na skleničku nebo na čaj. Už ve dveřích vás vítají místní kočky, aby zkontrolovaly, kdo se jim to dobývá do domečku. Většina z nich o vás rychle ztratí zájem a věnují se podobně důležitým činnostem, jako je odpolední spánek na stole.

Většinou se vám ale některá z koček uvelebí na klíně ještě před tím, než si dokážete v klidu sednout. Vrní, nechají se hladit a do všeho strkají nos. Pár adopcí už mají v Toulavém ráji za sebou. “Jednou sem přišel pán, který byl v hodně špatném stavu po tom, co mu doma zemřela kočka. U nás v kavárně krásně ožil a nakonec si s manželkou odnesli jednu z našich kočiček. Zrovna tu nejklidnější,” usmívá se barmanka.

Kočky, které putují do kočičí kavárny, pochází z útulků nebo stanic, všechny jsou očkované, odčervené, prohlédnuté veterinářem. Ještě nějakou dobu pak kočičky tráví v karanténě, aby se ukázalo, jestli je všechno v pořádku. Pak už ale suverénně kralují v kavárně. Spodní patro plné prolézaček se skvěle hodí k relaxaci u knížky, kočkám zase jako výborné hřiště. Nahoře je naopak klasická kavárna, kam chodí kočky kontrolovat, kdo to dnes přišel.

 

V téhle kavárně se vám může jenom těžko stát, že by si vás kočky nevšímaly. Chlupaté kožíšky jsou všude a pokud jim u baru koupíte nějakou dobrotu, máte o zábavu postaráno. Chodí sem maminky s dětmi, kamarádky na kafe, chodí sem zamilovaní na rande. Přijít můžete i jen tak, ale je dobré něco málo na provoz přispět. Nebo si rovnou některou kočičku odnést. Nebo dvě?

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’158058′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2066‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚158058‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

Blog o cestování, dobrém jídle, výletech, místních farmářích, krásných místech na spaní, šikovných lidech, tvořivosti a nápadech vám přináší turistické regiony Zlínského kraje ve spolupráci s webzinem Zlin.cz a Luhacovice.cz.

 

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->