Podzimní Bunč – jen tak se tu ztratit

Hledáte občas místo, kam si vyrazit takhle v neděli odpoledne? Místo, kde bude něco dobrého na zub, kde bude na co koukat a kde je pořád kam zajít? Tak v tom případě vítejte na Bunči. Tohle místo má atmosféru.

Vlastně by se dalo říct, že všechny cesty vedou sem. Pohodlně se sem dostanete z Velehradu nebo z Hradiště, z Kroměříže nebo z Kostelan. Bunč je schovaný uprostřed chřibských kopců a je to tak trochu utajené místo. Kdo už tady byl, rád se sem vrací, ostatní o něm ještě neslyšeli.

Kroměřížsko

Ctihodný dub, který stojí na křižovatce cest stíní útulnou budovu bunčského penzionu. Kdysi tu bývala turistická chata, za války, kdy tudy měla vést dálnice, tu bydleli dělníci, kteří ji stavěli. Dnes je to lesní penzion a už nějakou dobu se o něj starají vizovští Rudolf Jelínek. A je to tady opravdu malebné. Venku lavice pro cyklisty, dětské hřiště mezi stromy. Uvnitř dřevěná hospoda s velkorysým barem, nádhernými okenními výklenky a pohodlnými křesly, ve kterých se můžete na chvíli opravdu ztratit.

Kroměřížsko

Kdyby vám náhodou tohle místo učarovalo trochu víc a chtěli jste tu zůstat (a garantujeme vám, že je těžké se tomu bránit), mají tady ubytování s vymazlenými pokojíčky, ale taky Jelínkovy lesní lázně. To je vám věc. Do skály ve sklepě tu vytesali prostor pro sauny, pro bronzové vany z Indonésie, ve kterých se můžete máchat, pro sklípek na pálenky a na vína z nedalekého Slovácka. Nikde nikdo, kolem hluboké lesy a vy se pěkně nakládáte ve wellness. Může být něco hezčího?

Kroměřížsko

A teď si vezměte, že Bunč není jenom lesní penzion a wellness. Je to především nádherná příroda, skály a lesy. Schválně si teď otevřete mapu a mrkněte, co tu všechno je. Rozhledna Brdo, slovanské hradiště, most nedokončené dálnice, která tudy nikdy nevedla. Komínské skály, studánky a Gavendova skála. Na Buchlov je to 14 kilometrů a na Velehrad 11. Jsou tu naučné stezky a vede tudy cyklostezka.

Kroměřížsko

Takhle na podzim je to krásná výletová krajina. Listy na stromech se barví všemi odstíny podzimu, ve vzduchu to voní dobrodružstvím a nebe nad Bunčem chystá nové a nové podzimní scenérie.

Kroměřížsko

A rostou tu bedly. A vůbec je tu tak hezky, že se vám nebude chtít domů. A koneckonců, je vlastně jedno, jestli je podzim, zima, jaro nebo léto. Sednout si na Bunči k oknu s horkým čajem v ruce a mít někde po ruce kalíšek hruškovice, nic dalšího už nepotřebujete.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’159342′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2110‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚159342‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

Blog o cestování, dobrém jídle, výletech, místních farmářích, krásných místech na spaní, šikovných lidech, tvořivosti a nápadech vám přináší turistické regiony Zlínského kraje ve spolupráci s webzinem Zlin.cz a Luhacovice.cz.

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x