Kdo získá titul evropského start-up jednorožce?

ZLÍN - Česká republika bude na jaře příštího roku hostit jednu z nejvýznamnějších událostí evropské i světové startupové scény. Startup World Cup & Summit nabídne vedle světových keynote speakerů a networkingu také evropské finále soutěže Startup World Cup 2019, ve kterém vítězný evropský startup získá investici v hodnotě půl milionu dolarů a titul evropského šampiona. Jedním z partnerů projektu je i Technologické inovační centrum.

Akce se koná 10. dubna 2019 v pražském Kongresovém centru. Hlavním tématem je What’s Next, Europe? Cílem je propojovat talentované mozky, upozorňovat na přidanou hodnotu mladých firem, a především dodat sebevědomí evropské startupové scéně. Ta má podle organizátorů z UP21 a Air Ventures v tomto směru podstatné rezervy oproti dravé konkurenci ze Silicon Valley a dalších světových epicenter inovací. Organizátoři akce očekávají účast přes 350 startupů z více než padesáti zemí.

Akce bude rozdělena na několik speciálních zón určených pro startupy, inovátory z korporací, investory a široké publikum. Na konferenci návštěvníci využijí mobilní aplikaci Miya, která umožní networking a matchmaking. V Kongresovém centru vystoupí přes padesát mentorů a řečníků, mimo jiné například CEO úspěšné sportovní aplikace Strava James Quarles, kterému se daří dělat ze společnosti Strava opravdového startupového jednorožce, každý měsíc totiž do aplikace přibydou 4 miliony uživatelů. James za sebou má také velmi úspěšnou kariéru coby viceprezident Instagramu, během jeho působení Instagram v popularitě začal válcovat i mateřský Facebook, především u mladé generace.

Dalším jménem je John Rizzo, investor ze Silicon Valley, který mimo jiné řídil marketing v Applu v dobách, kdy sklízel slávu s prvním Macintoshem. Od té doby prošel mnoha technologickými společnostmi, některé z nich vedl k úspěšnému exitu a dnes je lektorem vyhlášené Stanfordské univerzity. Chybět nebude ani šéf londýnského akcelerátoru SeedStars Eamonn Carey s mnohaletými zkušenostmi s investicemi do předních evropských startupů a technologických firem. K těmto jménům budou brzy přibývat desítky dalších špičkových businessmanů a prezentujících z celého světa. Speakery si přijdou poslechnout téměř 2 000 účastníků, a to jak z řad samotných soutěžících startupů, tak z řad investorů a laické veřejnosti. Více na www.swcsummit.com. /tic/

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x