Milionová soutěž s novým konceptem a rekordem

ZLÍNSKÝ KRAJ -  Pro ty, kdo chtějí rozjet vlastní podnikání či se v něm posunout dál, je určen projekt Můj první milion. Nabízí možnost získat atraktivní ceny, ale především zkušenosti, znalosti a know-how úspěšných podnikatelů, investorů a odborníků. Do aktuálního ročníku se přihlásilo rekordních 70 projektů, za kterými stojí 94 soutěžících. Tradiční projekt, pořádaný Technologickým inovačním centrem, letos přichází s  Pozměněným konceptem – méně soutěžení, více mentoringu.

Zájem o akcelerační program postavený na soutěžní bázi byl vždy velký. Aktuální čísla ale přesto představují rekord. „Celkový počet soutěžících ve dvou kategoriích je 94, dohromady předložili sedm desítek projektů. Počet přihlášených středních škol je pak 11,“ řekla manažerka projektu Můj první milion Olesja Lancevská s tím, že o vítězích bude jasno v dubnu. 

Peníze se hodí, mentoring je ale k nezaplacení

Finanční a věcné ceny v hodnotě 300 tisíc korun jsou pořád dobrým lákadlem, projekt však stojí na jiných pilířích – přednáškách, workshopech, individuálních konzultacích a dalších formách pomoci se startem podnikání. Ti, kdo měli zájem poradit se s experty, měli možnost přihlásit se do 12. února. Ze zaslaných přihlášek poté vybrala komise finalisty, které čeká akcelerační program. „Bez ohledu na to, jak nakonec soutěž dopadne, už sama účast v akceleračním programu je vlastně vítězstvím. Všichni zúčastnění totiž získají řadu informací a dovedností, díky nimž mohou posunout svůj záměr k realizaci,“ prozradil za pořadatele Petr Konečný.

Můj první milion je rozdělený na dvě kategorie – hlavní patří studentům vysokých škol a veřejnosti, druhá je určená pro studenty středních škol. Projekt je otevřený všem, kdo chtějí úspěšně realizovat svůj nápad či originální myšlenku. Jeho součástí jsou mimo jiné intenzivní šestitýdenní akcelerační program plný workshopů a přednášek a konzultační hodiny s mentory, vybranými partnery projektu. Ti budou odpovídat účastníkům na konkrétní dotazy z jednotlivých oborů a pomohou jim tak překonat překážky, jež jim doposud bránily rozjet vlastní business.

Svůj čas, odbornost a praktické zkušenosti z vlastní podnikatelské praxe nabízí v projektu Můj první milion odborníci ze Zlínského kraje, kteří se podělí o exkluzivní kontakty, poskytnou pomoc s růstem konkrétních projektů a podpoří jejich zviditelnění. „Rozvoji akceleračního programu jsme věnovali velkou pozornost. Vedly nás k tomu pozitivní reakce ze strany soutěžících z minulých ročníků. Ti hodnotili možnost konzultovat svůj záměr s odborníky, podnikateli a investory jako výjimečně přínosnou. Oslovili jsme tedy úspěšné podnikatele napříč různými obory, abychom poskytli potenciálním podnikatelům nejlepší možné informační zázemí,“ dodal Petr Konečný.

Více informací k aktuálnímu ročníku projektu Můj první milion najdete na webové adrese www.mujprvnimilion.cz.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x