Kinedryl slaví 50 let. Vyrábí se ve Zlíně!

Mezi legendární české a československé výrobky patří i léčivý přípravek, o kterém nesčetněkrát slyšeli nejen ti, pro které byla cestovní nevolnost noční můrou – Kinedryl*. Unikátní přípravek proti kinetóze byl na trh uveden v roce 1969.

Od roku 2006 se přitom vyrábí ve Zlíně, na jeho obalu najdete logo společnosti Noventis. Tato zlínská firma patří již několik desetiletí k významným hráčům na poli výroby léčiv a doplňků stravy a zároveň ke stabilním a perspektivním zaměstnavatelům v regionu.

„Prioritou v našem podnikání je výroba léčiv, naší další specializací je výroba doplňků stravy. Vyrábíme desítky produktů, z nichž nejznámější jsou Ostrovidky, Magnesium B6 + Rhodiola, Vitamín C s rakytníkem, Koenzym Q10 se sezamovým olejem, B-Komplex Forte, Rybí olej nebo Ginkgo Biloba a další. Pro výrobu všech našich přípravků používáme výhradně vysoce kvalitní, pečlivě vybírané vstupní suroviny,“ říká jednatel a ředitel společnosti Ing. Roman Elbl.

O firmě

Historie firmy sahá do roku 1991, kdy byla založena společnost Intercaps zaměřená na výrobu tvrdých a měkkých želatinových kapslí. Zásadním pro další rozvoj společnosti byl kapitálový vstup Slovakofarmy Hlohovec a následné získání 100% podílu v Intercapsu v roce 1998.

Dalším významným mezníkem ve vývoji firmy byla v roce 2003 změna vlastníka a nákup registrací léčivých přípravků Kinedryl, Febichol, Oxyphyllin a Orenzym z portfolia Slovakofarmy. V roce 2004 pak došlo k přejmenování firmy na Noventis s.r.o.

V loňském roce 2018 dosáhla společnost historicky nejvyšších tržeb ve výši 262 mil. Kč, což znamenalo meziroční nárůst 14,4 %. Portfolio léků a doplňků stravy společnosti znají zákazníci v České republice a na Slovensku. Noventis s.r.o. je držitelem registračního povolení pro lékovou formu vitamínu E 100 a E 200 v Tunisku a smluvně vyrábí léky pro obchodní partnery v Belgii, Nizozemí a v Rusku. Partnery ve smluvní výrobě doplňků stravy ve formě měkkých želatinových kapslí a tablet má pak nejen v České republice a na Slovensku, ale i ve Slovinsku, Španělsku, Německu, Maďarsku a Polsku.

Hledáme kolegy

Aktuálně zaměstnáváme 80 zaměstnanců a hledáme další spolupracovníky do výroby na posty operátor výroby měkkých želatinových kapslí, operátor výroby tablet, mechanik balicí linky. Našim zaměstnancům nabízíme zajímavé platové ohodnocení, k tomu 13. plat, pět týdnů dovolené, náborový příspěvek a další benefity.
Více na www.noventis.cz nebo na e-mailu personalni@noventis.cz.

*Kinedryl je lék k vnitřnímu užití, pečlivě čtěte příbalovou informaci.