Mlsná kočka Holešov: Noblesní kavárna

My, co milujeme kávu a stěží si bez ní dokážeme představit den, jsme šťastní, že dobré kavárny vyrůstají i v malých městech. Vezměte si třeba Holešov. Ideální místo na výlet. Je tu zámek, kde bývají skvělé a velkolepé výstavy (Warhol, Lada, Uprka), je tu stará kovárna s tajnou chodbou, synagoga a židovský hřbitov, zámecký park a ve městě hned několik kaváren. Dnes jsme si vybrali elegantní kavárnu U Mlsné kočky.

Starosvětská kavárna se krásně hodí k poklidné holešovské atmosféře. Uvnitř najdete komody, tonetky, křehký porcelán, obrazy ve zlatých rámech, pohodlné lenošky a subtilní stolečky. Téměř všechny jsou po předcích paní majitelky.

Kroměřížsko

Elegantní dáma Lenka Bartošková kavárnu vede od roku 2015 v domě, který patříval její rodině, a kde dlouhá léta fungovala pekárna. Místo pro kavárnu si Lenka vybrala podle košatého stromu před vchodem, a i když se ji současný majitel domu snažil přesvědčit, aby kavárnu přestěhovala do rohového prostoru, kde by se lépe dělalo zázemí, trvala na svém. Podle historických fotek navíc dohledala, že právě v prostorách kavárny byl za první republiky sklad s pražírnou firmy Julius Meinl. Kávová tradice tedy velice dlouhá.

Kroměřížsko

Původně se kavárna měla jmenovat Mlsná koza, ale paní Bartoškové ten název připadal trochu moc odvážný. Zvolila proto Mlsnou kočku. Dorty a zákusky si tady pečou sami, Lenka Bartošková se před otevřením kavárny školila u pana Šarmana z Kašavy, který má snad nejvyhlášenější cukrárnu v kraji. Postupy jsou velice tradiční a poctivé.

Kroměřížsko

Podle paní majitelky je cukrárna vyhlášená díky dortům a ručníkům na toaletách. Vtipný detail, že? Dorty jsou vynikající, domácí a křehké, ručníky jsou froté, měkké a voňavé. K tomu přičtěte tři druhy kávy na mlýnku a výběrové čaje a máte perfektní kavárnu, kam se budete rádi vracet.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’163475′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2330‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚163475‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

Blog o cestování, dobrém jídle, výletech, místních farmářích, krásných místech na spaní, šikovných lidech, tvořivosti a nápadech vám přináší turistické regiony Zlínského kraje ve spolupráci s webzinem Zlin.cz a Luhacovice.cz.

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x