Den pohybu pro zdraví – přes 20 sportů a téměř 2 000 návštěvníků

STARÉ MĚSTO - Necelé 2 tisícovky návštěvníků se v sobotu odpoledne vydaly do Sportparku Rybníček Staré Město, aby zde navštívily 2. ročník akce Den pohybu pro zdraví. Především na děti čekala více než dvacítka stanovišť, kde si mohly vyzkoušet nejrůznější druhy sportů. Čistý výtěžek z akce bude přerozdělen zúčastněným spolkům na jejich činnost.

„Tablet i mobil nechej doma a pojď se s námi hýbat!“. Pod tímto heslem pořádá Den pohybu pro zdraví TC Staré Město a Nadační fond Sportovní agentura Slovácko. V jeho správní radě působí i česká olympionička Jana Komrsková. „Naším cílem je vrátit spontánní pohyb do běžného života dětí. Pevně věříme, že si právě dnes a právě tady děti najdou ten svůj sport, kterému se budou i nadále věnovat,“ uvedla Jana Komrsková.

A děti si v sobotu na Rybníčku měly opravdu z čeho vybírat. Svou činnost prezentovaly spolky fotbalové, hokejové nebo třeba šachové. Nechyběl florbal, aerobik, in-line, volejbal, šerm, stolní tenis, tenis, házená i volejbal a spousta dalších druhů sportu.

Děti si odnesly podpisy hvězd i jejich dresy, rodiče lístky na hokej

Atraktivitou v doprovodném programu byla autogramiáda sportovních hvězd. 1.FC Slovácko reprezentovali Patrik Hellebrand nebo Umeh Gozie. Kromě Jany Komrskové nechyběli ani daviscupový reprezentant Michal Tabara, mezinárodní šachový velmistr Zbyněk Hráček a hokejový vicemistr světa Jaroslav Balaštík, který je i předsedou správní rady Nadačního fondu Sportovní agentura Slovácko a aktivně se podílel na přípravě Dne pohybu pro zdraví. „Když vidíte, jaký smysl tato akce má, a potkáte ty správné lidi, kteří jsou stejně naladěni, vždy pozvání k účasti rád přijmu,“ uvedl v rozhovoru s moderátorem celého dne Davidem Vackem ze Slováckého divadla.

Děti měly na akci vstup zdarma, rodiče si ale své vstupenky pečlivě uschovali. Ti nejšťastnější si domů odnesli opravdu atraktivní výhry: hokejový dres podepsaný aktuální českou reprezentací, kšiltovky Filipa Chytila a Jakuba Voráčka nebo hokejku švédského brankáře Henrika Lindquista. A někteří dokonce odešli domů se vstupenkami na právě probíhající hokejové mistrovství, které věnoval partner akce Česká pojišťovna.

Jsme šťastní, že vše dopadlo na výbornou, pro štěstí nám spadlo jen pár kapek a děti odcházely z Rybníčku nadšené. Už ve čtvrtek a v pátek, kdy Den pohybu pro zdraví patřil školkám a školám, se jich tady prostřídalo na pět set. Zkrátka je vidět, že ta akce má smysl,“ zhodnotila hlavní organizátorka Dne pohybu pro zdraví Lenka Pindurová.

Den pohybu pro zdraví se ve Sportparku Rybníček konal podruhé. Jeho organizátory jsou TC Staré Město a Nadační fond Sportovní agentura Slovácko. Hlavním cílem akce je začlenění pohybu a sportu do běžného života dětí, propojení a prezentace sportovních spolků, rozšíření veřejného povědomí o sportovním vyžití v regionu a v neposlední řadě aktivní zapojení mateřských a základních škol jakožto nositelů myšlenky „pohybem pro zdraví“.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’163489′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2334‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚163489‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>