Typy pleťových masek

Kosmetické masky působí na pokožku obličeje intenzivněji než prostředky pro každodenní péči. Masky na obličej řeší různé problémy: hydratují, vyživují, vracejí pleti zdravý a svěží vzhled.

Klasifikace masek na obličej

Krémové masky na obličej

Krémové masky obsahují hodně hydratačních, obnovujících, tónovacích, výživných složek a dobře se hodí pro péči o normální, suchou, podrážděnou a dehydrovanou pleť. Krémové masky na obličej jsou také ideální pro zralou pleť, kterou je třeba hlavně intenzivně zvlhčovat, vyživovat a stimulovat obnovu buněk.

Gelové masky

Gelové masky mají velmi silné hydratační účinky. Hydratační masky na gelové bázi se hodí pro péči o pleť jakéhokoliv typu. Mužete klidně použivat gelové masky i když máte problémovou kůži, protože při aplikaci masek na gelové bázi póry se nezahlcují.

maska

Maska fólie

Fóliové masky obvykle zajišťují peelingový nebo liftingový účinek. Masky tohoto typu hodí se pro péči o pleť všech typů. Zvláštně doporučujeme je použivát pokud jste vlastníkem jemné a citlivé pokožky. Při vysychání maska tvoří na obličeji fólii, kterou nemusíte splachovat, ale jemně slupovat ve směru zdola nahoru.

Látkové masky

Je to nejpopulárnější typ masek na obličej. Tyto masky obsahují aktivní ingredience. Látkové masky mají hydratační, výživné, osvěžující apod. účinky. Důležité je pamatovat, že látková maska vám nenahradí krém nebo běžnou čisticí masku protože mají zcela jinou činnost.

Správná aplikace masek na obličej

Masku aplikujeme jenom na očištěnou pokožku. Zbytky dekorativní kosmetiky nebo krému mohou reagovat s aktivními složkami masky, což v lepším případě sníží její účinnost, v horším způsobí zánět nebo alergickou reakci.
Vlasy je  před nanesením masky nejlépe svázat gumičkou na vlasy.
Pleťové masky neaplikujte na oblast kolem očí a na rty. To může udělat vaši pokožku suchou a nepřijemnou.
Masku nanášíme štětečkem, speciální štěrkou nebo houbičkou. Množství přípravku je definováno doporučením výrobce.
Poi nanesení zatímco je maska na obličeji se snažte méně mluvit a usmívat.
Doba používání masek závisí na potřebách pleti a druhu kosmetického produktu.
Masky se obvykle používají  1 – 2x týdně.

Vyberte si svůj ideální typ pleťové masky, péčujte o svou pokožku a milujte ji.
www.makeup.cz

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x