Sezónní Bistro Na Kopci: dokonalost, kde byste ji nečekali

Tak si to představte. Sedíte si na lehátku nad Bojkovicemi a před vámi na kopci září zámek Nový Světlov. Na stolečku vedle vás stojí sklenice domácí limonády, na klíně máte talíř s pořádnou náloží zapečeného sendviče s pastrami nebo ratatouille, nad hlavou vám svítí slunce a vám je prostě dokonale. Tohle bistro je normální zjevení, které si nechcete nechat ujít.

Čím dál častěji se při toulání po kraji potkáváme s lidmi, kteří se sem vrátili z Prahy, Brna, Londýna nebo třeba Sydney. Takový je i příběh Veroniky Šťastné, která si bistro Na Kopci na starém statku otevřela. Ač oba bojkovjani, potkali se s přítelem na cestách mezi Prahou a Londýnem. Chvíli pendlovali, užívali si velkoměsta, ale před pár lety se vrátili domů do Bojkovic.

Zlínsko a Luhačovicko

On se vrhnul na statkaření, na práci se zvířaty a na poli, ona se rozhodla otevřít bistro na starém rodinném statku. A není to jenom tak nějaký statek. Magické místo, které kdysi bývalo panským dvorem, je dnes jen stínem bývalého hospodářství. Stojí tu pár stodol a za nimi zbytky budov, chlévů a stavení. A přece je tu živo. Každý rok se tu koná legendární festival bez plotů a bez sponzorů MišMaš. Ale o tom jindy.

Zlínsko a Luhačovicko

Veronika teď na podzim své bistro otevírá od čtvrtka do neděle, v létě frčí od úterka. Na lístku tady najdete dokonalé sendviče s chorizem, chedarem, pastrami s masem z vlastního biochovu hovězího, pro vegetariány se zeleninou. Ciabaty jsou z bojkovské pekárny. Kafe je od Coffeespost z Babic, limonády ze sirupů Koldokol ze Starého Hrozenkova. Maso zpracovávají U Kusáků v Ostrožské Nové Vsi. Pivíčko každý víkend jiné.

Zlínsko a Luhačovicko

„Tady, kde je dnes terasa, bývala kdysi stáj, takže terasa kopíruje její půdorys. Prarodiče mého přítele tady hospodařili, jako Žofínský dvůr to kdysi patřilo k zámku Nový Světlov, který vidíte támhle na kopci. Za námi byla taková bytovečka, bydlelo se tu a hospodařilo. Byla by škoda, kdyby tohle místo jen tak zmizelo,“ popisuje nám Veronika historii místa.

Zlínsko a Luhačovicko

Z čeho má Veronika radost je to, že sem celé léto hodně chodili místní. Procházkou z Bojkovic po cestě nebo po loukách, dali si skleničku, něco k jídlu, potkali se. Bojkovice podle ní prý poslední dobou rozkvetly, máte kam zajít na dobrý steak, kam na zmrzku, na dobře natočené pivo. Za sebe vřele doporučujeme výlet po karpatských loukách a pak zastávku právě v Bojkovicích.

Zlínsko a Luhačovicko

Život v podhůří Bílých Karpat má svoje kouzlo, s novým bistrem je o něco lákavější. Takže hurá na vlak, zajeďte si motoráčkem do Bojkovic, projděte se k zámku a pak honem na kopec do bistra. Dejte si sendvič, dejte si limču, kávu, nanuka nebo cokoliv na co máte chuť a na chvíli vypněte starosti.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’164112′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2470‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚164112‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Blog o cestování, dobrém jídle, výletech, místních farmářích, krásných místech na spaní, šikovných lidech, tvořivosti a nápadech vám přináší turistické regiony Zlínského kraje ve spolupráci s webzinem Zlin.cz a Luhacovice.cz.

 

Zobrazit fotogalerii >>