Gurmánský tip: Husí hody na Obchodňáku

ZLÍN - Je libo husí játýrka, paštiku nebo křupavou pečínku se zelím a knedlíkem? A k tomu lahodná svatomartinská vína? Nenechejte si ujít jedno z nejoblíbenějších období gurmánského kalendáře a zastavte se 7. až 15. listopadu na Husí hody v Obchodním domě Zlín.

Dozlatova upečená husa je u nás stále oblíbenější lahůdkou, která k listopadu neodmyslitelně patří. Abyste si hodování opravdu užili, Bistrotéka Valachy pro vás přichystala speciální menu, které si můžete vychutnat denně již od 11 hodin. Sami se rozhodněte, jestli si na huse pochutnáte k obědu, nebo si zajdete na večerní posezení s přáteli či rodinou. V nabídce bude konfitované husí stehno se smetanovým zelím, krupotem, houskovým knedlíkem a husí šťávou. K tomu můžete přiobjednat i polévku – husí kaldoun s drůbky a kapustou a jako dezert dýňový koláč s ořechy a slaným karamelem.

Od 8. listopadu budou v Bistrotéce Valachy nabízet také Svatomartinská vína z vinařství Sedlák – po skleničce i s možností koupit celou láhev.

Jako tečku pro „domácí mlsání“ si s sebou domů můžete v obchodě Bistrotéky koupit husí játra v sádle a paštiku z trhaného husího masa, které tak připravili místní kuchaři.

Na husí dobroty se těšte i v Jogurtovně, která nabídne každý den nejméně jednu husí dobrotu, paštiku či pomazánku.

Více informací o Husích hodech

A co se ještě chystá v listopadu v Obchodním domě?

Zlín si různými akcemi v listopadu připomene 30. výročí Sametové revoluce. Část programu se uskuteční 14. listopadu u Obchodňáku: koncert Hudby Praha na parkovišti za budovou (vstup volný), uvnitř pak výstava Havel a Zlín a beseda Revoluce po Československu se slovenským ex-prezidentem Andrejem Kiskou, Michaelem Žantovským, Jaroslavem Spurným a Břetislavem Rychlíkem. To vše při příležitosti odhalení Lavičky Václava Havla na Gahurově prospektu.

O víkendu 16. a 17. listopadu čeká Obchodní dům oslava prvních narozenin. Ponese se v duchu zábavného programu pro děti s tvořivými dílničkami, výrobou slizu, sladkými odměnami a dalšími lákadly.

Novinky jsou i v obchodní pasáži, kde přibyla nová prodejna Značkové prádlo Hanes nabízející aktuální kolekce i výhodné outletové nákupy dámského a pánského spodního prádla, punčoch a ponožek. Po rekonstrukci je už opět otevřeno Knihkupectví Beta Dobrovský v 1. podlaží. V prosinci se těšte na otevření nového centra masáží Fyziogarden a doprovodný program pro zpříjemnění předvánoční atmosféry, například Mikuláš s benefiční akcí Pečeme Dobro-TY nebo Vánoční poštu pro děti.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x