Kam vyrazit s dětmi za špatného počasí?

ZLÍNSKÝ KRAJ - Kam vyrazit na výlet s dětmi, až se přihlásí sychravé a chladné počasí, které nepřeje výletům do přírody? Míst, která nabízejí smysluplné vyžití také „pod střechou“, je naštěstí ve Zlínském kraji dost. Nechejte se inspirovat našimi tipy.

Podvodní tunel v Modré

Co dělají ryby pod hladinou, kam člověk běžně nedohlédne? Dozvíte se to v areálu Živá voda v Modré na Uherskohradišťsku, který je opravdovým hitem rodinných výletů.

V podzemí hlavní budovy se ukrývá unikátní prosklený, osm metrů dlouhý tunel „zapuštěný“ do rybníka v hloubce 3,5 metrů pod hladinou. Ryby různých druhů a velikostí tu můžete sledovat z bezprostřední blízkosti. Na rozdíl od průzračných mořských akvárií se v temnějším prostředí rybníka ryby „ztrácí“ a zase vynořují, což pro děti skýtá i zábavný prvek překvapení.

Zatímco v levé straně tunelu žijí ty menší a mrštnější ryby chladných vod, horských potoků a řek – jelci, lipani, mníci, pstruzi, parmy a oukleje, vpravo majestátně proplouvají velcí kapři, candáti, sumci, štiky, jeseteři a také největší sladkovodní ryba světa – impozantní vyza.

V expozici se dozvíte i zajímavosti o životě ve vodě i kolem ní a seznámíte se s vodními živočichy i rostlinami řeky Moravy, přilehlých toků, rybníků a tůní.

Od listopadu do konce dubna je otevřeno vždy od úterý do neděle od 10.00 do 16.00.

Zrcadlové bludiště v Kroměříži

Tady se od srdce zasmějete. Přímo v centru Kroměříže na Velkém náměstí vás pobaví hra zrcadel všeho druhu. Bloudit můžete v zrcadlovém bludišti s desítkami zrcadel, které má důmyslné, počítačem řízené barevné osvětlení se stmíváním, což vás při cestě ještě víc „zamotá“ – viz fotografie na titulní straně. Speciální menší bludiště je tu i pro malé děti do 120 centimetrů. Hodně zábavy si užijete u dvanácti křivých zrcadel, v jejichž odrazu se postava kolemjdoucích různě deformuje, a při objevování kaleidoskopů nebo prohlídce výstavy kresleného humoru. V listopadu (a pak ještě 1. 12.) je otevřeno o víkendech od 10.00 do 16.00. Následně se bludiště na zimu zavírá, znovu se otevře v březnu.

Lego ve zlínské  Alternativě

Příznivci stavebnic lego jsou zváni 9. až 27. 11. do kulturního institutu Alternativa ve Zlíně na putovní výstavu Svět kostiček, která představí největší sbírku továrních setů a alternativních modelů Lego Technic v ČR. Součástí bude i dětská herna Duplo a Classic. Jako zajímavost uvidíte velký znak města Zlína z lega, připravený speciálně pro tuto příležitost.

Výstava je otevřená od 9. do 27. 11. od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00.

Ve Vsetíně na skok do pravěku

Ještě do 11. 11. stihnete navštívit stejnojmennou výstavu v Muzeu regionu Valašsko ve Vsetíně, která přibližuje období pravěku na Valašsku, od období 30 000 let př. n. l. až do odchodu posledních germánských kmenů z Moravy.        

Pojďte si zabruslit

Pokud už se děti nemůžou dočkat zimních radovánek, není třeba čekat na mráz.

V řadě zimních stadionů se pravidelně konají veřejná bruslení. Například ve Zlíně od 18.30 do 20.00 ve středu, sobotu a neděli, bruslí se i v Uherském Hradišti, Vsetíně, Kroměříži, Uherském Brodě i jinde. Přesný rozpis najdete na webech stadionů.

 

 

inzerce

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x