Jedním tahem: Nová zlínsky nezlínská kavárna

ZLÍN - Tak tohle je panečku prostor. Všude květiny. Všude. Kaktusy, monstery, draceny, tlustice a do toho skvělá káva, nějaké ty drinky a super místo pro práci, rande nebo večerní skleničku. Otevíračku nové kavárny Jedním tahem jsme sledovali s napětím. Přece jenom je odvaha ukrýt se takhle hluboko od centra. Myslím ale, že o ně nemusíme mít strach.

Jedním tahem vypadá na kavárnu, která by s klidem obstála v Berlíně nebo Kodani. Industriální prostor, který je hravý, volný a otevřený. Na každém volném místě spousta zelených rostlin, pár tajných místeček, kam se můžete zašít nebo naopak dlouhé stoly, ke kterým může zasednout celá parta. Za barem pár let zkušeností s provozem zlínského kafekola Coffee Express.

Zlínsko a Luhačovicko

64. budova je až na konci „civilizované“ části továrního areálu, kterému zlíňáci říkají jednoduše Svit. Pro nemístní máme skvělou pomůcku, která vám od teď už navždy pomůže najít kteroukoliv budovu ve Svitu. Všechny budovy jsou postaveny v obdélníkové síti. Budovy mají čísla. Budova 21 je ve druhém sloupci první. Budova 31 je první ve třetím sloupci. Budova 41 je první ve čtvrtém sloupci. A aby se vám to nepletlo, tak budova 64 je čtvrtá v šestém sloupci.  První budovy v každém sloupci lemují Baťovu třídu, tedy hlavní silnici protínající Zlín. Jednoduché, že? A teď jednoduše. Když vystoupíte na zastávce Poliklinika a půjdete do Svitu pořád rovně, po levé straně najdete kavárnu Jedním tahem.

Zlínsko a Luhačovicko

Uff, tohle bylo trochu vyčerpávající, že? Myslím, že je čas si trochu oddechnout. Dejte si kafe, vyberte si místečko, které se vám nejvíc líbí a jenom tak relaxujte. Venku za okny vidíte ten nejpravější Zlín plný červených cihel a když se cestou domů trochu lépe rozhlédnete, přenese vás Svit o pár desítek let zpět. Stačí jen zabočit do některé z uliček. Jen pozor, je tady docela rušno.

Zlínsko a Luhačovicko

Tím se teď ale trápit nemusíte, protože sedíte pěkně v klídku v Jedním tahem. Na Antonína a jeho partu jsme si zvykli, když nám dělali kávovou první pomoc ve zlínském Parku Komenského nebo na náměstí. Sympaťáci do jednoho. Ve Zlíně teď otevřeli kavárnu, která může večer fungovat jako bar, pokud na to budou mít baristé dost sil.

Zlínsko a Luhačovicko

Nerada to říkám, ale dobrých barů je ve Zlíně jako šafránu. Navíc takových, kam se vás vejde pěkná parta. Na mlýnku jsou dvě různé kávy, k zakousnutí dorty i nějaká ta polévka, večer (ok, i přes den) na baru bublinky i pár zajímavých panáků. Chybí ještě nějaká pěkná brunchová nabídka, ale lidi, mají otevřeno týden, nechejme je rozdýchat.

Zlínsko a Luhačovicko

Jedním tahem držíme palce, protože takhle sympatická kavárna si zaslouží pozornost. Kdyby vás nožičky nechtěly nosit tak daleko, porozhlédněte se po městě. Třeba někde potkáte jejich jednotahovskou skládačku, která vás sem ráda zaveze.

Zlínsko a Luhačovicko

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’164627′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2501‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚164627‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>


 

Blog o cestování, dobrém jídle, výletech, místních farmářích, krásných místech na spaní, šikovných lidech, tvořivosti a nápadech vám přináší turistické regiony Zlínského kraje ve spolupráci s webzinem Zlin.cz a Luhacovice.cz.

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x