Čaj a káva U Palet Holešov: hřejivé zastavení na náměstí

HOLEŠOV - Hmmmm, tady to voní! Tohle napadne každého, kdo otevře dveře do maličkého krámku U Palet na holešovském náměstí. Čistý a moderní interiér jakoby maličko skrýval kouzlo starého koloniálu. To bude asi těmi dózami plnými oříšků, voňavých čajů a kávových zrnek.

Za touhle vůní by se sem dalo chodit každé ráno. Usměvavá majitelka Klára Horáková zvedá víčka skleněných dóz, dává nám ovonět ovocné, zelené i černé čaje, vaří kávu a usazuje nás ke stolečku, který je, světe div se, z palet.

Kroměřížsko

U Palet najdete výběrovou kávu ze šlapanické pražírny Gusto Café, najdete tu Srí Lanské čaje, které se servírují v křepické keramice. Mají tu hrníčky a kávové příslušenství, čokolády od Janka a spoustu další dobrot, které stojí za to prozkoumat. A hlavně – mají tu lahodný čaj a kávu, který si můžete vzít s sebou a hřát si o ně ruce, až se budete na podzim a v zimě procházet kouzelným Holešovem.

Kroměřížsko

Klára dost putovala po světě, než doputovala sem do Holešova. A přivedlo ji sem co jiného než láska. „Když pracujete v gastronomii, přijde jednou čas, kdy si budete chtít otevřít něco svého. Malého a takového, jak to chcete vy. Když jsem potkala svého manžela, přestěhovala jsem se za ním sem do Holešova. Chvíli jsem si to tu obhlížela a říkala jsem si, že čaje a kávy by se tady mohly chytnout.“

Kroměřížsko

Za skvělou kávou se sem lidé vrací. Časem Klára chystá také čajové speciality a raritky, které nebudou jenom tak někde. Nebo se sem můžete stavit pro rychlou svačinku – oříšky, vločky, chia semínka a další dobroty jsou připravené ve sklenicích a čekají jen na to, až je zalijete horkou vodou. Mňam!

Kroměřížsko

To, co na tom obdivujeme my, je odvaha, s jakou si lidé otevírají droboučké podniky v městech, kde vůbec není jisté, jestli se chytnou. A jsme pak šťastní, když vidíme, že se chytly dobře. U Palet to tak je a není se co divit. Svěží nápad, krásný interiér a čaje a kávy, které jinde nenajdete, z nich dělají naši novou oblíbenou holešovskou zastávku.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’164629′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2503‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚164629‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

Blog o cestování, dobrém jídle, výletech, místních farmářích, krásných místech na spaní, šikovných lidech, tvořivosti a nápadech vám přináší turistické regiony Zlínského kraje ve spolupráci s webzinem Zlin.cz a Luhacovice.cz.

 

Zobrazit fotogalerii >>