Bílé ložnice jsou trendy – jak si ji vybavit?

Zdroj: freepik.com
Říct si, že chcete bílou ložnici, je jen první krok k její realizaci. Stylů bílých ložnic je spousta. Která se hodí pro vás a jak ji zařídit? To vám prozradíme v následujících odstavcích.

Proč bílou ložnici?

Bílá v interiéru působí čistě a jemně. Tato barva odráží světlo a prostor nejen prosvětlí, ale také opticky zvětší. Pokud máte v ložnici velká okna nebo z oken dobrý výhled, bílá přitáhne pozornost na exteriér. Ložnice tak může vytvářet luxusní nebo více uklidňující dojem. Záleží, zda se z okna díváte do zeleně, či máte hezký výhled na město. 

Jak pracovat s barvami?

Ložnici můžete ladit do bílé celou, nebo jen vybrat prvky, které budou bílé. V druhém případě je třeba správně nakombinovat barvy v místnosti. Jaké to jsou? Pro jemný přechod můžete bílou zkombinovat s pastelovou růžovou, lososovou nebo pastelovou žlutou. Chcete-li zvolit trio pastelových barev, kombinujte bílou s lososovou a zelenou. Nejlepší kombinace kontrastních barev je černá, zelená (pantone Parakeet) a světle fialová (pantone Lavender fog). 

Jaké materiály zvolit?

Bílá se dá velmi dobře kombinovat s tmavým dřevem nebo kovem. V případě bílé postele se hodí do ložnice kovové noční stolky nebo například kovový lustr. Kov v kombinaci s bílou může působit industriálně nebo minimalisticky. Záleží, jak budete ladit v místnosti doplňky nebo koberec. Dřevěné skříně i noční stolky přírodního vzhledu navodí v kontrastu s bílou teplo domova. Oproti kovu vytvoří dřevo ložnici útulnější.  

Pro více tipů ohledně matrací a postelí ve Zlíně nás navštivte.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x