Dalších 55 Zlíňáků se stalo potenciálními zachránci životů

ZLÍNSKÝ KRAJ - Projekt Autoklubu ČR Jedu na dřeň zapsal na Dnu Zlínského kraje do registru dárců kostní dřeně dalších 55 nadějí na život.

Už šestým rokem brázdí projekt Autoklubu ČR Jedu na dřeň české akce a rozšiřuje řady potenciálních dárců zaspaných do registru dárců kostní dřeně. V září se projekt opět představil na Dnu Zlínského kraje a do registru zapsal dalších 55 dárců!

„V našich závodnících podporujeme a učíme je fair play jednání na tratích. Spravedlnost, podpora a pomoc druhému v nouzi jsou základními vlastnostmi správného jezdce, který si je potom odnáší do reálného života, ve kterém je zúročí. Život s námi ale fair play nehraje a onemocnět leukémií může kdokoliv z nás. Proto „jedeme na dřeň,“ je to smysluplný projekt, díky kterému může být zachráněn nejeden lidský život,“ říká prezident Autoklubu ČR, Jan Šťovíček. 

Právě najít vhodného dárce kostní dřeně je při léčbě leukemie klíčové. Bohužel, každý čtvrtý pacient správného dárce nenajde. I proto se Autoklub ČR připojil do budování základny potenciálních dárců kostní dřeně v České republice. Organizátoři apelují na všechny, kteří se doposud do registru nezapsali, že samotný zápis je velice rychlý a bezbolestný proces, ke kterému stačí 5 minut času a pouhé 2 ml krve.

Zadavatel: Ariston PR

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x