Dinosauři ovládli Obchodní dům, budou i večerní prohlídky

Obchodní dům Zlín doslova ovládli dinosauři. Přijďte si také prohlédnout největší tuzemskou výstavu obrazů legendárního malíře Zdeňka Buriana v nové Galerii Desítka na střeše Obchodňáku. Doplňuje ji doprovodná akce pro děti: před budovou i v obchodní pasáži jsou k vidění exponáty pravěkých zvířat zapůjčené z tuzemských dinoparků. To vše až do 15. září.

Výstava s názvem Zdeněk Burian: Za dinosaury a dobrodružstvím je otevřená denně od 10 do 19 hodin. Doslova láme rekordy: za první týden ji viděla tisícovka lidí. „Výstava představuje přes dvě stě děl legendárního malíře, od jehož úmrtí v červenci uplynulo 40 let. Skutečnou raritou jsou čtyři obří plátna, veřejnosti téměř neznámá, která nám mimořádně půjčily pražské Národní muzeum a Slovenské národní muzeum. Pohromadě jsou vystavena vůbec poprvé,“ uvedl Pavel Chmelík z pořádající galerie Artrium.

V galerii také mohou návštěvníci zhlédnout řadu dalších děl včetně světoznámých ilustrací, jimiž Burian doprovodil knižní vydání Mayovek či Verneovek, ale také filmové dokumenty o malíři, vychutnat si kávu s výhledem na Zlín v kavárně a na památku zakoupit plakáty a pohlednice s Burianovými ilustracemi a dokonce i zkameněliny. Je zde také na prodej několik originálů.

Obchodní dům tak navazuje na úspěch nedávné výstavy fotografií Jana Saudka, která se konala ve 2. poschodí. „Tentokrát jsme se přesunuli do prostor Galerie Desítka na střeše v 10. podlaží, kde zážitek z prohlídky Burianových děl znásobí pro veřejnost dosud nevídaný výhled na centrum Zlína,“ dodává manažerka Obchodního domu Soňa Ondřejová.

Více: www.obchodnidum.cz/burian

Večerní komentované prohlídky

Nenechejte si ujít večerní komentovanou prohlídku v pátek 30. července a 6. srpna od 21 hodin. Čeká vás úvodní komentář galeristy Pavla Chmelíka, poté si můžete prohlížet obrazy a užít si výhled na noční Zlín až do 22 hodin.  V případě zájmu budou vypsány i další termíny. Nutná je rezervace předem na nevralova@artriumzlin.cz.

Foťte se s dinosaury a vyhrajte ceny

Chcete vyhrát vstupenky na výstavu nebo do některého z tuzemských DinoParků? Vyfoťte se na „dino-lavičce“ ve 2. podlaží Obchodňáku a sdílejte na instagramu. Pět nej fotek bude odměněno.

Speciální prohlídky pro děti

Školy či organizátoři letních táborů mohou využít komentované prohlídky přizpůsobené dětem. Pro pedagogický doprovod vstup zdarma. Termíny lze objednat na nevralova@artriumzlin.cz.

Další doprovodné akce

Kornuterie v přízemí Obchodního domu připravila pro malé návštěvníky k příležitosti výstavy speciální dinosauří zmrzlinu a akci „za 9 zmrzlin desátá zdarma“. Bistrotéka Valachy nabídne od příštího týdne dinosauří specialitu a knihkupectví Beta Dobrovský má slevu na dostupné knižní tituly ilustrované Burianem.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x