Domácí strava pro kočku. Krmivo DIY pro vašeho kočičího kamaráda

Pokud se rozhodněte pořídit si kočku, musíte přemýšlet, jak se o ni starat, aby byla zdravá a šťastná. Velmi důležitá je správná dieta. Hodný majitel nebude podceňovat roli, kterou v růstovém vývoji vaší kočky hraje správná výživa. Nyní většina majitelů nakupuje průmyslové krmiva. Jestli chcete pro svou kočku udělat něco navíc, můžete jí uvařit skvělou a zdravou stravu doma.

Domácí krmivo pro kočky

Hlavně si musíte uvědomit, že „domácí jídlo pro kočku” by nemělo znamenat zbytky od oběda. Z krmiva je třeba vyloučit všechno, co by kočce mohlo ublížit, proto by měl majitel znát základní zásady správné výživy. Musíte zajistit kočce živiny, které její tělo potřebuje. Nejjednodušší a z výživového hlediska nejjistější je vsadit na konzervy pro kočky. Můžete si vybrat hotové konzervy, anebo kapsičky z široké nabídky chovatelských potřeb. Pokud nemate dostatečné znalostí základních pravidel diety, výběr konzerv připravených přes odborníků je nejlepší řešení. Vaření jídla pro kočku doma můžete vyzkoušet pro odměnu a obohacení kočičí stravy. V tomto článku se dozvíte, jak udělat domácí krmivo pro kočku.

Zajímavé recepty na DIY krmivo pro kočku s rybou

Kočky mají rádi ryby, proto určitě ochutnají krmivo ze sardinek. Pro přípravu budete potřebovat plechovku sardinek, (120 g), ½ dýně (anebo ¼ jestli je velká) a sklenici ovesných vloček. Na vločky nalijete vařící vodu a necháte to odstát, protože musí změknout a nabobtnat. Mezitím je třeba soloupat dýni, posekat na kusy a uvařit – diky tomu je jednodušší ji pak rozmačkat. Ze sardinek slijte vodu a pak promíchejte všechny ingredience. Můžete použít mixér.

Zajímavý nápad je také použití k stravě pro kočku tuňáka. Tuto rybu dávají do krmiva také odbornicí. Chovatelské potřeby mají spoustu konzerv s obsahem tuňáka v nabídce. Co potřebujete? ½ sklenice uvařené rýže, ¼ sklenice drůbeží jater, tuňák z plechovky (400 g).  Drůbeží játra je třeba vařit a rozemlít na pastu. Z tuňáka slijte vodu. Rybu a rýži přidáte k masu a pak všechny ingredience promícháte. Z pasty můžete zformovat malé kuličky.

Recepty na DIY krmivo pro kočku s masem

Velmi populární masný chod pro kočku je kuřecí maso se zeleninou a tuňákem. Pro toto krmivo potřebujete: 500 g kuřecího masa, tuňáka z plechovky (160 g), drůbeží játra (200 g), 2 vejce, 200 g zeleniny (mrkev, brambory a hrách). Zeleninu, maso a vejce je třeba uvařit a potom posekat na malé kusy. Do toho musíte přidat tuňáka bez vody a všechno promíchat.

Vaše kočka určitě bude mít ráda také tatarák. Jak ho připravit? Je to velmi jednoduché. Potřebujete: ½ sklenice rozemletého hovězího masa, 2 slepičí žaludky, 1 syrový vaječný žloutek, 1 mrkev. Maso a mrkev musíte uvařit a pak rozemlít. Pak všechny ingredience promíchejte. Pamatujete – není doporučené krmení kočky syrovým bílkem.

Můžete také vyzkoušet krmivo z řepy cukrové – tento produkt dodá vaší kočce potřebné vitamíny a minerální látky. Řepa cukrová obsahuje barevní látky betain a cholin, které mají antioxidační vlastnosti, podporují metabolický proces a detoxifikace organismu. Pro přípravu tohoto krmiva potřebujete: ½ středně velkou uvařenou cukrovou řepu, 4 drůbeží játra, maso z 1 kuřecího stehna. Maso musíte uvařit. Po vychladnutí je třeba rozemlít maso spolu z řepou a všechno promíchat.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x