Dušek, Polívková i Heřmánek: Týden kultury zve pod šapitó

VELKÉ KARLOVICE - Cirkusové šapitó v údolí Beskyd, sedm letních dnů a devět divadelních představení: takový bude pátý ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku 19. až 25. 8. v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. Pojďte si také užít symbolickou kulturní tečku za prázdninami! Vstupenky jsou ještě k mání.

Festival zahájí ve čtvrtek 19. srpna Divadlo Bez zábradlí. Zlatým hřebem budou tři vystoupení Jaroslava Duška, jenž se na festival vrací každý rok a mívá pravidelně vyprodáno.

Těšit se můžete na další komedie i představení pro děti a také jednu raritu: představení Anny Polívkové Proslov, které ještě nemělo premiéru. Buďte první, kdo v předpremiéře uvidí tuto one woman show, jež vstoupí na repertoár Divadla Bolka Polívky až v závěru roku!

Prodej probíhá na www.tydenkultury.cz.

Vzhledem k charakteru venkovní akce nejsou na akci nutné roušky. „Festival se koná po roční pauze. Máme radost, že letos okolnosti umožnily jeho konání. Za krátkou dobu se totiž stal oblíbenou tečkou za prázdninami a milou tradicí, jejíž výtěžek navíc pomáhá potřebným,“ přiblížil generální ředitel pořádajícího Resortu Valachy Tomáš Blabla. Minulé čtyři ročníky pomohly částkou 750 tisíc korun. Letošní peníze obdrží mobilní hospic Strom života a rodina postiženého Míši Žitníka z Velkých Karlovic.

Tip: pokud se během festivalu ubytujete ve Spa hotelu Lanterna, máte jednu vstupenku během pobytu zdarma. Více informací

Čtvrtek 19. 8. Divadlo Bez zábradlí: Jistě, pane ministře

Nejúspěšnější britská komedie posledních desetiletí, satirický vhled do světa politiky. V hlavních rolích Karel Heřmánek, Dana Morávková a Josef Carda.

Pátek 20. 8. Divadlo Bolka Polívky: Proslov

Předpremiéra nové one woman show skvělé komediální herečky Anny Polívkové.

Sobota 21. 8. Divadlo NAVĚTVI: KnihoMOLI (od 10:00)

Hltejte se dvěma knihoMOLY doslova a do písmene příběhy Dona Quijota, Babičky, Pipi Dlouhé punčochy či Malého prince. Představení s řadou písniček pobaví děti i dospělé.

Sobota 21. 8. Divadlo Ungelt: Vejšlap

Tři stárnoucí kamarádi na úpatí hory a před nimi dvoudenní túra. Cíl je jasný: překonat krizi středního věku. Podaří se to? V hlavních rolích Martin Písařík, Petr Stach a Jiří Holík.

Neděle 22. 8. Divadlo loutek Ostrava: Jak šlo vejce na vandr (od 10:00)

Veselá pohádka o vajíčku, kterému se nechtělo jen tak čekat, až se z něj vylíhne kuře, a vydalo se do světa. Vhodné pro děti již od 3 let.

Neděle 22. 8. Divadlo Verze: Šťastný vyvolený

Když se na party potkají expartneři a jeden přivede i snoubence, nevěstí to nic dobrého. Zvlášť když je onen „šťastný vyvolený“ trochu jiný. V hlavních rolích David Matásek, Linda Rybová a Matouš Ruml.  

23. 8. Jaroslav Dušek: Čtyři dohody

24. 8. Jaroslav Dušek: Pátá dohoda

Legendární představení inspirované nadčasovou knihou spisovatele Dona Miguela Ruize, která již řadu let inspiruje lidi po celém světě.

25. 8. Jaroslav Dušek a Divadlo Vizita: Opi, já a ty

Novinka! Improvizační představení Jaroslava Duška a Pjéra la Šéze na aktuální témata, která hýbou společností.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x