Galerii Šantovku ovládnou o víkendu kouzla a iluze

OLOMOUC - Kouzla a iluze ovládnou poslední červnový víkend obchodní centrum Galerie Šantovka v centru Olomouce. V pasážích budou připravena vystoupení pro děti i dospělé, kouzelníci návštěvníky zapojí také do workshopů a představí jim mikromagii. Především dětem je určena škola kouzel. Festivalem provede přímo prezident Českého magického svazu oblíbený profesionální kouzelník Jiří Hadaš. Společně s ním se na pódiu představí i další známá jména ze světa kouzel, například Milan Skržek alias The Magic Sebastian nebo zástupce mladé generace českých kouzelníků Jakub Koutský.

„Jiří Hadaš se moderní magii věnuje už více než 20 let a za tu dobu získal několik prestižních ocenění v magických soutěžích u nás i v zahraničí. Navíc každoročně pořádá největší kouzelnické setkání v Česku, a proto k nám přivede to nejzajímavější ze světa kouzel a magie,“ řekla ředitelka Galerie Šantovka Michaela Mitáčková.

Program odstartuje v pátek 24. června v 17 hodin v pasáži, kde se na pódiu vystřídají a svá kouzla představí hned tři iluzionisté. Mezi nimi bude zástupce mladé generace českých kouzelníků Jakub Koutský. Lidé se mohou těšit i na fakíra Hakima (Josefa Ponczu). Vystoupení uzavře The Magic Sebastian, který je mistrem České republiky 2000 v jevištní magii.

Sobotní program bude ještě bohatší. V pasážích budou připravena tři stanoviště, kde se představí nejrůznější kouzelníci a kouzelnice. V 11.00 a ve 13.00 hodin budou iluzionisté představovat lidem svět mikromagie. Na stanovišti u infostánku bude v 11.30 a ve 13.30 začínat škola kouzel. Hlavní program pak vypukne v přízemí Galerie Šantovky od 15.00 na pódiu, kde odstartuje Stage Magic Show.

„Moderátorem bude Jiří Hadaš a ten si postupně pozve na pódium nejznámější kouzelníky. Na programu jsou nejrůznější iluze kouzelníka s asistentkou, představí se i nejvyšší kouzelník a juniorský mistr České republiky v moderní magii Antony Brtník z Olomouce.

Kouzelnický festival pak vyvrcholí v neděli opět workshopy a ukázkami mikromagie v pasážích nákupního centra. Tři hodiny po poledni pak začne další Stage Magic Show, tentokrát s Jiřím Hadašem, kouzelníkem Vláďou Babkou či Vendulou Horákovou. „Vendulka se svým programem sklízí úspěchy nejen u nás, ale i v zahraničí. Účastnila se i světových kouzelnických show, kde se představují nejlepší kouzelnice světa,“ doplnil garant programu Hadaš.

Na pondělní dopoledne si pořadatelé připravili v Divadle na Šantovce kouzelnický program pro školy. Ten je určen především dětem z mateřských škol a žákům prvního stupně základních škol. „Školy si mohou místa rezervovat prostřednictvím Divadla na Šantovce. Vstupné za jedno dítě je stanoveno na 50 korun, pedagogický doprovod má představení zdarma,“ doplnila ředitelka Mitáčková.

Podrobný program Festivalu kouzel je uveden zde: Festival kouzel | Galerie Šantovka (galeriesantovka.cz)

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x