Jak na krásnou pleť? Stačí dodržovat jednoduchá pravidla!

Zdravá pleť bez nedokonalostí je základem přitažlivého a krásného vzhledu. Dokonale hladká pleť s rovnoměrným mikroreliéfem a barevným tónem nepotřebuje líčit, je krásná sama o sobě. A právě taková pleť je nejpopulárnějším beauty trendem již po několik let. Dosáhnout takového výsledku přitom není nic těžkého. Dnes vám prozradíme jak na to.

Dodržujte pravidelný pitný režim

Pravděpodobně jste tuto radu slyšely asi tisíckrát, ale zdraví vaší pleti závisí na dostatečném množství vypité čisté vody. Hydratovat pokožku potřebujeme nejen zvenčí, ale i zevnitř. Pitný režim by se měl dodržovat vždy, bez ohledu na roční období či počasí, i když v létě množství vypité vody přirozeně stoupá.

Pravidelná péče je základ

Pleť miluje, když o ni pravidelně pečujete. Velmi důležité je zvolit pečující kosmetiku, která se hodí vašemu typu pleti. Každodenní rituál správné péče o pleť zahrnuje pouze 3 základní fáze: čištění, tonizaci a hydrataci. Čas od času není od věci přidat i další kroky, jako například péči o oční okolí, pleťové masky, peelingy, séra, termální vody, náplasti atd. Pokud hledáte pleťové sérum, stačí si vybrat z široké nabídky po kliknutí: https://makeup.cz/categorys/251127/.

Upravte svůj jídelníček

Pokud chcete mít zdravou a krásnou pleť, musíte konzumovat dostatečné množství vitamínů a mikroelementů. Pozitivní vliv na krásu pleti mají ryby, luštěniny, čerstvá zelenina a ovoce. Zdravému vzhledu pleti neprospívají výrobky z bílé mouky, fastfoodová jídla, brambůrky, sladkosti a alkohol. S opatrností jezte mléčné výrobky, které mohou způsobit kožní problémy. Červené maso je podle odborníků zas příčinou předčasného stárnutí pleti.

Čistá pleť je zdravá pleť

Abyste pleť zbavily veškerých nečistot, zbytků dekorativní kosmetiky, prachu, kožního mazu a bakterií nahromaděných během dne, vždy ji večer potřebujete očistit. V opačném případě se póry začnou ucpávat, čímž vzniknou černé tečky a akné. K čištění používejte jemný čisticí přípravek určený pro váš typ pleti. Nezapomínejte na to, že i ráno po probuzení si pleť vyžaduje čištění.

Chraňte pleť před UV zářením

Nejen červené maso, ale i sluneční záření způsobuje výskyt vrásek. UV záření je velmi škodlivé pro vaši pokožku, poškozuje její strukturu, vede k popáleninám a způsobuje rakovinu kůže. Abyste pokožku ochránily, používejte krémy s obsahem SPF faktoru. V létě by SPF faktor měl být vyšší než 45.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x