Jak najít to nejlevnější parkování na vídeňském letišti

Letiště ve Vídni je místem, které vám rozhodně pomůže zpestřit vaše cestovní možnosti a často za velmi zajímavé ceny. Pokud tuto destinaci zvolíte jako výchozí bod svého letu a plánujete se do Vídně dopravit vlastním vozidlem, pak jste na správném místě, protože u nás najdete řešení, jak si vybrat to nejlevnější parkování přímo na vídeňském letišti či v jeho blízkém okolí.

Musíme vás však upozornit, že ceny za parkování na letištích se obecně zvýšily poté, co byly po dobu pandemie sníženy. Je to způsobeno tím, že se provozovatelé parkovišť na všech letištích snaží nyní, kdy se letecká doprava opět zotavuje do předchozí intenzity, nahradit ušlé příjmy. Proto si myslíme, by se vám mohly hodit naše následující doporučení.

Použijte stránky s porovnáváním

Pro porovnávání parkingu na letištích existuje mnoho webových stránek. Ty vám rovnou nabídnou přehled, kde najdete ty nejnižší ceny, které nabízejí zpravidla parkoviště mimo letištní areály. V tomto směru lze vyzdvihnout například oblíbené srovnávací stránky ParkVia, které nabízí parkování na vídeňském letišti již od 6,02 EUR za den. Pokud si tedy chcete ušetřit čas a sáhnout po opravdu efektivním filtru, tyto stránky vám jistě vyberou správné alternativy za ucházející ceny.

Rezervaci neodkládejte a proveďte ji včas

Parkování na letišti je velmi žádané a mohlo by se vám stát, že rezervace na poslední chvíli výrazně zkomplikuje vaše plány tím, že žádné místo již neseženete, nebo v tom lepším případě bude v méně výhodné lokalitě či za více peněz. Parkování je možné rezervovat až rok předem a zrušit či změnit jej můžete dle potřeby. U některých služeb lze navíc včasnou rezervací parkování dosáhnout až 60% úspory nákladů.

Zvolte si parametry parkoviště

Stanovte si pro vyhledávání parkoviště priority. Parkování v samotném areálu letiště je obvykle dražší, takže pokud chcete ušetřit a nevadí vám zaparkovat dál od letiště, můžete v porovnání s parkováním v areálu ušetřit nemalou část peněz. Pokud se však rozhodnete pro tento typ parkování, pak nezapomeňte na dostatečnou časovou rezervu, kterou budete potřebovat na dopravu ze vzdálenějšího parkoviště k letišti. Za pozornost však stojí, že některá vzdálenější parkoviště za nižší cenu nabízí službu kyvadlové přepravy na letiště, díky které je přeprava k terminálu a zpět téměř tak pohodlná, jako parkování na oficiálních parkovištích na letišti.

Největší úspory může přinést voucher

Ještě před vytvořením rezervace si prohlédněte stránky s vouchery a zjistěte si, jaké nabídky jsou k dispozici. Často zde můžete objevit exkluzivní nabídky parkování na letišti, které jinde nenajdete. Větší potenciál úspor díky exkluzivním časově omezeným nabídkám kalí pouze jediná nevýhoda, která spočívá v tom, že nikdy nevíte, která parkoviště budou v nabídce. V takovém případě si pak budete muset vybrat parkoviště, které není vaší ideální volbou.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x