Jak se starat o písek v pískovišti?

Zdroj obrázku: Sunflower Light Pro / Shutterstock.com
Jaro je cítit ve vzduchu a děti se už těší, až půjdou na hřiště a budou řádit v pískovišti. Na co si dát pozor a jak písek udržovat, aby byl pro vaše ratolesti při hře bezpečný? Není to žádná věda. Více se dočtete v následujících řádcích.

Jak se kontroluje písek do pískoviště?

Písek pro dětská pískoviště projde po těžbě speciální úpravou, která mu zajišťuje zdravotní nezávadnost. Dále se provádí laboratorní rozbor, který prověří, zda písek neobsahuje škodlivé mikroorganismy nebo těžké kovy. Pokud tento materiál laboratorním testem projde, stává se z něj oficiální certifikovaný písek do pískoviště. Limity určuje Vyhláška č. 238/2011 Sb., o stanovení hygienických limitů písku v pískovištích venkovních hracích ploch.

Nezapomeňte na pravidelnou obměnu písku

I když se o písek do dětského pískoviště perfektně staráte, neměli byste zanedbat pravidelnou výměnu materiálu. Ideálním postupem je každoročně kompletně odstranit starý písek a navézt nový ještě před začátkem sezony. Jedině tak máte záruku udržení dokonalé nezávadnosti pro zdraví vašich ratolestí. Nákup pytlovaného písku do pískoviště vám zaručí přesné množství suroviny. Když vám pár pytlů zbyde, můžete si je nechat na doplnění, protože děti odbíhají a trošku písku z pískoviště vždy odnesou.

Jak je údržba písku do pískoviště?

Pokud si vyberete tento absolutně zdravotně nezávadný písek pro pískoviště, je potřeba se o něj řádně starat. Před samotnou dětskou hrou zkontrolujte, zda je písek optimálně vlhký, a současně ho prokypřete a promíchejte. Vlhkost je důležitá pro soudržnost báboviček. Po skončení stavitelských radovánek z pískoviště odstraňte veškeré donesené hračky. Dále je vhodné pískoviště přikrýt, aby do něj nepadaly lístky nebo větvičky z okolních stromů a aby písek nebyl znečištěn volně se pohybujícími zvířaty.

Kde koupit certifikovaný písek do pískoviště?

Nejjednodušším způsobem je objednání kvalitního písku do pískoviště s certifikátem z pohodlí obývacího pokoje a s dovozem až před bránu vašeho domova. E-shop Stonex.cz vám nabízí různé celkové váhy pytlovaného písku uloženého na paletách. Vyberete si celkovou váhu již od jednoho 25 kg vážícího pytle po 800 kg na paletě. Doprava je po celé České republice zdarma.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x