Jak vybrat správný mobilní telefon pro dítě?

Zdánlivě neškodný mobilní telefon s sebou v dnešní době přináší řadu rizik, před kterými chce většina rodičů své ratolesti uchránit co nejdéle. Chvíle, kdy si dítě řekne o první telefon, je ale nevyhnutelná. Poradíme vám, jak první komunikační přístroj vybrat.

Investice do prvních telefonů pro děti zpravidla nebývají velké. Kvalitní mobily koupíte už od dvou tisíc. Někteří rodiče ale neváhají investovat více. V dětském kolektivu je pak vysoká šance, že se mobily rozbijí nebo si je děti navzájem poničí. Náhradám škod z vlastní kapsy se vyhnete s pojištěním odpovědnosti.

Malé děti uspokojí i chytré hodinky

Předejít nástrahám smartphonů lze koupí chytrých hodinek se slotem na SIM kartu. Z hodinek lze volat i posílat zprávy, při stisknutí SOS tlačítka se pak automaticky vytočí přednastavené číslo. Díky GPS lokátoru navíc můžete jako rodič kontrolovat, kde se vám dítě zrovna toulá.

Výběr prvního smartphonu není složitý

Jednoho dne nevyhnutelně přijde čas, kdy si dítě řekne o klasický mobil. Co je tedy třeba vzít v potaz při pořizování prvního smartphonu?

1.     Cenu

Klíčovým faktorem při nákupu nového telefonu je jeho cena. První smartphone nemusí stát majlant. Většinu funkcí, které nabízejí drahé modely, by dítě stejně nevyužilo. Kvalitní mobil pořídíte už od dvou tisíc.

2.     Velikost

Mobily jsou stále větší a větší. V malých dětských ručičkách ale většina z nich bude spíš na obtíž. Pro děti je manipulace s velkým telefonem obtížná a riziko jeho pádu se tudíž zvyšuje. Poohlédněte se raději po menších verzích.

3.     Výkon

První telefon nemusí být extrémně výkonný, ale také by se neměl při každém kliknutí sekat. Pokud se bude něco dít, dítě se vám musí bez obtíží dovolat. Proto vybírejte mobily s alespoň 2GB pamětí RAM a 16GB vnitřní pamětí.

Zničit chytrý telefon není obecně nic těžkého. Ještě neobratné dětské ručky navíc nemusí způsobit škodu jen na svém zařízení. Před vysokými náhradami za poškození mobilů třetích stran vás ochrání pojištění odpovědnosti.

-->
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x