Kabelka pro večerní příležitost – jak správně vybrat?

U kabelek platí, že musí ladit s oblečením, botami i duší ženy. Jak tomu rozumět? Kabelek je typově mnoho a trendy pro večerní příležitosti se drží konzervativní klasiky. Existuje pár základních typů, barev, materiálů a každá žena většinou k nějaké přilne a nedá ji pak z ruky. Pojďme se podívat, které kousky už roky vévodí žebříčku populárních doplňků.

Kabelky pro různé příležitosti

Večerní program může být návštěva divadla nebo procházka po pláži. Pro různé příležitosti budete potřebovat různé kabelky, bez ní se totiž žena neobejde téměř nikde. Platí, že čím slavnostnější příležitost, tím víc slouží kabelka spíše jako doplněk, ozdoba a je menších rozměrů. I podle zázemí akce poznáte, který kousek zvolit. Pokud se věci odkládají do šatny, stačí malé psaníčko (např. divadlo, ples). Slavnostní kabelka by měla být jednoduše elegantní. Večerní programy venku ve městě, v parku nebo na pláži můžete doplnit kabelkou větších rozměrů i v divočejším nebo naopak střízlivějším stylu. U kabelek se rozlišují velikosti podle toho, jestli se do nich vejde nebo nevejde sešit A4.   

Klasické typy

Psaníčko

Velikost psaníčka je akorát do ruky a hodí se skvěle na plesy, do divadla, na slavnostnější akce. Černá klasika je nejčastější, ale pokud najdete jinou barevnou variantu, hodnoťte ji hlavně podle elegance. Myslete také, s čím budete psaníčko kombinovat. Měla by ladit s botami, berte v úvahu i šperky a typ a barvu šatů.

Kožené kabelky

Kůže je ideální materiál na výrobu kabelek, protože je už z principu elegantní. Trendy je teď řasení kůže, barvy klasické – černá, šedá, hnědá, ale do módy se dostávají i světlé jako růžová, béžová. Odvážnější ženy volí červenou, ta skvěle poutá pozornost a dostává tak tento doplněk do popředí. Menší kabelky bývají do ruky nebo přes rameno, větší pak na rameno.

Lakované kabelky

Ženy, které mají rády lesk, vybírají lakované kabelky, které jejich outfit rozzáří. Dejte si pozor, aby byl kousek elegantní, protože lesklý doplněk může působit lacině, pokud ho špatně zkombinujete. Barevně se nejvíc vyskytují lakované černé doplňky, můžete se ale setkat s extravagantními barevnějšími

Větší kabelky, tašky

Populární jsou v současnosti větší rozměry kabelek na běžné nošení po městě, tzv. urban style, casual trend. Hodí se do práce, na pláž, na denní nošení. I podle názvu shopper kabelky je jasné, že se do ní vleze nejen rozměr A4, ale i menší nákup a prakticky si je můžete hodit na rameno.

Luxusní kousky

Větší investice do luxusnějšího kousku se vyplatí, ale musíte vybrat takový, aby vám opravdu přirostl k srdci. Jednoznačně sáhněte po kůži a dejte si pozor na padělky. Levnější koženka se také vyskytuje, ale cenově by se měla pohybovat v úplně jiném cenovém rozmezí. Pravou kabelku poznáte podle kvality švů nebo podle správného upevnění kování. Padělky mívají švy křivé, nepravidelné, kování bývá upevněno ledabyle a nerovně.

Levnější koženka

Koženkové kabelky jsou za příznivější ceny a hodí se na méně slavnostní akce. Syntetický materiál se rychleji ošoupe, ale při správné péči vám může vydržet také dlouho. Výhodou je, že levnějších kousků můžete nakoupit víc, a tak budete mít v šatníku v záloze doplňky pro různorodé outfity.

Batůžky

V dnešní době se vyrábějí i elegantní a luxusní baťůžky, které svým designem kabelky připomínají. Pokud vám je tento typ zavazadla bližší, můžete vybrat z širokého výběru typů i materiálů.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x