Kam na výlet? Za kulíškem, frgály i grilováním do Velkých Karlovic

Foto: Valachy
Kam vyrazit (nejen) o víkendu na výlet do přírody? Skvělým tipem na dosah jsou Velké Karlovice, kde vás čeká krásná příroda a čistý horský vzduch Beskyd se spoustou turistických i cyklistických tras a k tomu pestrá zábava a výborná valašská gastronomie. Již od tohoto pátku 22. května navíc obnovuje provoz Bistro Razula s novou nabídkou občerstvení, od příštího týdne už si v Resortu Valachy můžete posedět i na terase Wellness hotelu Horal. Co vše si tedy nenechat ujít?

Burgery, frgály a opékání na Razule

Právě Bistro Razula je ideálním místem, kde se občerstvit během pěší vycházky nebo cyklistického výletu. Najdete ho hned vedle cyklostezky Bečva na úpatí sjezdovky Razula. Kuchaři během nucené pauzy nelenili a připravili řadu novinek v nabídce i vylepšené venkovní kryté posezení. Můžete si tu pochutnat na trhaných burgerech, žebrech, sýru a dalších dobrotách na grilu, šesti druzích pizzy nebo čerstvých frgálech. Novinkou jsou nabídka snídaní a opékací a piknikové balíčky. Do léta u Razuly vznikne i nová herní zóna pro děti. Bistro je až do prázdnin otevřeno vždy od pátku do neděle.

Na rozhlednu Miloňová za pokladem

Cílem procházky, vhodné svou délkou i pro děti (6 km) se může stát třeba rozhledna Miloňová. Vyrazte z údolí Léskové (parkoviště u Bistra Razula pod hotelem Lanterna) po trase Fotostezky Valachy, která vám na 12 zastaveních poradí, jak ta nejhezčí místa zvěčnit fotoaparátem. S dětmi můžete jít po trase Hledej poklad na Razule: cestou budou plnit úkoly a se získaným kódem v cíli odemknou schránku s pokladem.

Po naučné stezce za kulíškem

Pro menší děti je ideální 2,5 km dlouhá Kulíškova naučná stezka od hotelu Pod Javorem k hotelu Horal. Poté, co se Horal od 27. května opět otevře návštěvníkům, zde můžete spočinout na venkovní terase s výhledem do údolí a výbornou gastronomií včetně novinek sezónního menu. Pro děti je tu i hřiště, přímo na terase koutek a Kulíškovo menu s plyšovým kulíškem – maličkou chráněnou sovou, která je zdejším maskotem. Restaurace Pod Javorem bude otevřena v červnu zatím o víkendech.

Kurzy pečení frgálů a pizzy

Pravidelné letní kurzy s pekařkou Resortu Valachy Pavlou Stoklasovou opět startují. Naučte se během tří hodin upéct tento legendární valašský koláč: v červnu o sobotách 13. a 27., o prázdninách každé úterý a sobotu, nyní nově v hotelu Galik. Lákavou novinkou pro děti jsou kurzy pečení pizzy s šéfkuchařem Josefem Tydlačkou v Bistru Razula (o prázdninách každé pondělí). Termíny lze rezervovat na www.valachy.cz.

Letní pobyty se spoustou zážitků

A pokud plánujete vyrazit na více dnů, inspirujte se nabídkou pobytů Resortu Valachy. Wellness hotel Horal se otevře již 27. května, hotely Lanterna a Pod Javorem budou následovat 5. června. Letní pobyty v hotelech Lanterna a Horal jsou nabité výhodami s pestrým programem na každý den pod širým nebem, v ceně jsou třeba na masáž, lekce golfu a jógy, piknik, večerní táboráky s výpravou za valašskými strašidly nebo ubytování dětí zdarma, samozřejmě i neomezený vstup do Wellness Horal. K tomu všemu klid, krásná příroda, čistý horský vzduch… co víc si přát.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x