Kam za lyžováním ve Zlínském kraji?

Lyžařské středisko Stupava
ZLÍNSKÝ KRAJ - Lyžařská sezóna je tu a Zlínský kraj milovníkům zimních radovánek skutečně přeje! Díky celé řadě lyžařských areálů, ale i menších sjezdovek si můžete prakticky kousek od domova zalyžovat nejen ve volných dnech a o víkendech, ale díky vstřícné otevírací době to mnohde stihnete i odpoledne po práci.

Nechejte se inspirovat našimi tipy na vybraná lyžařská střediska v regionu. Samozřejmostí jsou zde doprovodné služby v čele s půjčovnami vybavení, skiservisem nebo lyžařskými školami, ale všude najdete i něco navíc.


Ski centrum Kohútka: sedačka a krásné výhledy

Legendární Ski centrum Kohútka nabízí díky své poloze na hřebeni nad Novým Hrozenkovem úchvatné výhledy, které jsou bonusem kvalitního lyžařského zážitku. Areál nabízí pestré vyžití na 10 sjezdovkách různé náročnosti v celkové délce 6 610 metrů, z nichž jedna sjezdovka je černá. Od horní stanice lanovky se dá vyrazit na běžky po upravené stopě. V areálu funguje i skibus.

Zajímavosti a tipy: V areálu je jediná čtyřsedačková lanovka v kraji. Při příznivých podmínkách bývá v provozu i kluziště. V areálu je otevřeno 1. česko-slovenské infocentrum s informačním servisem pro lyžaře i turisty. Tip pro gurmány: ochutnejte vyhlášené borůvkové knedlíky v Horské chatě Kohútka.    

Skiareál Karolinka: nejdelší snowpark v Beskydech

Toto valašské středisko si oblíbili nejen lyžaři, které láká zdejší hlavní sjezdovka svou délkou (1 km), komfortní šířkou či možností večerního lyžování. Areál je také populární mezi snowboardisty. Zdejší snowpark je nejdelší v Beskydech, bývá v provozu obvykle od poloviny ledna a je vzorně udržovaný a denně upravovaný – strojově i ručně. Láká i ty nejnáročnější jezdce, na své si ale přijdou i začátečníci. Jezdci mohou takřka po celé délce sjezdovky využívat překážky, bedny, raily i skoky, vše pod heslem „Ride For Fun“, tedy s důrazem na zábavu i bezpečí.

Zajímavosti a tipy: Vynikající regionální kuchyni nabízí Restaurace U Vleku. Pokud přijedete vlakem, obdržíte s platnou jízdenkou slevu 20 % na denní skipas (sleva ČD Ski). Od středy do soboty se při dobrých podmínkách koná večerní lyžování (17.30–20.30).              


Ski areál Synot Kyčerka: lyžování pro celou rodinu

Univerzální areál pro rodiny s dětmi i náročné sjezdaře se nachází v údolí Pluskovec ve Velkých Karlovicích. Nabízí 8 sjezdovek v celkové délce téměř 2,5 km včetně dětského parku s pohyblivými koberci.

Zajímavosti a tipy: K občerstvení můžete využít stylovou Hospodu Kyčerka přímo u sjezdovky. V okolí je řada stylových valašských chalup k ubytování. Na jedné ze sjezdovek bývá ve vybraných časech v provozu časomíra, kde si můžete změřit svou rychlost jízdy.      


Ski areál Razula: lyžování s koupáním

Ve Velkých Karlovicích patří k vyhledávaným místům díky atraktivním doprovodným službám. Na 1 km dlouhé sportovní sjezdovce Razula rádi jezdí nároční sjezdaři, trénují tu i lyžařské oddíly a profesionálové. Druhá, rodinná sjezdovka Horal je oblíbená u začátečníků a rodin s dětmi pro svůj mírný profil a délku (350 m, 40 m převýšení) a možnost zamířit ze svahu přímo do termálního bazénu. Lyžuje se denně u do 17.30, novinka – pro poslední dvě hodiny platí zvýhodněná cena. Při dostatku přírodního sněhu je na sjezdovce Horal i snowtubing.

Zajímavosti a tipy: V Bistru Razula pod sjezdovou Razula vás čeká moderní nabídka občerstvení z vyhlášené kuchyně blízkého hotelu Lanterna. Vedle sjezdovky Horal se můžete po lyžování zahřát v termálních bazénech Wellness Horal, ke skipasu Razula dostanete do bazénů volnou vstupenku. Blízké hotely Lanterna, Horal a Pod Javorem nabízí výbornou gastronomii i pobyty se slevou na skipasy.       

Mnohá střediska lákají na provozní doby až do setmění či večerní lyžování. Foto: Josef Vrážel


Lyžařský areál Rališka: lyžování i projížďky rolbou

Čtyři sjezdovky v délce 200 až 650 metrů na vás čekají v tomto malebném středisku v Horní Bečvě. Kromě vleků se svezete i na dvousedačkové lanovce.

Zajímavosti a tipy: Středisko nabízí zájemcům atraktivní svezení rolbou. Můžete tak být přímo u toho, když se upravují sjezdovky. Vyjíždí se po ukončení denního a poté i večerního lyžování z dolní stanice lanové dráhy, nutno jízdu objednat předem v pokladně.              


Lyžařské středisko Stupava: denně až do 20.15

Středisko s velkorysou otevírací dobou, které zahajuje sezónu vždy mezi prvními a zavírá mezi posledními: to je Stupava na Uherskohradišťsku, v Buchlovských horách. Lyžuje se tu denně od 8.30 do 20.15, hlavní sjezdovka měří 500 metrů, k dispozici jsou tři vleky. K občerstvení využijte restauraci Akvárko s výhledem na svah.

Zajímavosti a tipy: Kromě „běžné“ půjčovny tu můžete využít i služeb Testcentra s možností vypůjčit si top modely lyží Elan (na 2 hodiny až několik dnů). Každé pondělí od 17 do 19 hodin se koná kroužek lyžování pro děti starší 6 let, které již umí lyžovat a chtějí se zdokonalit a užít si zábavu s vrstevníky – není nutné se předem objednat, stačí přijít v daný čas.       


Ski areál Troják:
Lyžování kousek od města

Známé lyžařské středisko je díky své poloze dobře dostupné ze Zlínska, Vsetínska i Kroměřížska: vzhledem k otevírací době (až do 20.00) sem často míří lyžaři z regionu zasportovat si „po práci“. Areál má vylepšené zázemí s půjčovnou vybavení.

Zajímavosti a tipy: Kolem střediska vede stopa Hostýnské běžecké magistrály.             

Ski areál U Sachovy studánky

Středisko s pěti mírnými sjezdovkami v délce 60 až 640 metrů a dětským parkem v Horní Bečvě.  

Ski areál Machůzky

Menší středisko ve Velkých Karlovicích má se svými 1 050 metry nejdelší vlek v kraji. Výborná poloha přímo u běžkařské stopy.             www.skiarealmachuzky.cz

Lyžařský areál RS Trnava

Čtyři sjezdovky, z toho dvě pro malé děti, jedna pro lyžaře a jedna speciálně pro snowboard. Při dobrých podmínkách je zde upravován 4 km dlouhý běžkařský okruh. V blízkém penzionu lze využít wellness centrum.       www.rstrnava.cz

Víte, že….

….vybrané lyžařské areály v Beskydech jsou propojeny společným skipasem? Platí v areálech Kohútka, Kyčerka, Razula, Machůzky, Jezerné, Karolinka, Bílá a Mezivodí.              u

Lze je pořídit ve variantě na dva a více dnů. Při dovolené na Valašsku tak můžete s jedním skipasem lyžovat každý den jinde.           www.valachy.cz/skiregion-valassko

Tipy na akce, závody:

19. 1. – O pohár strašidýlka Razuláka (Ski areál Razula – sjezdovka Horal)

26. 1. – Karlovský CAP CUP (Ski areál Synot Kyčerka)

9. 2. – Ski fičák pod Kantorkú (Ski areál Synot Kyčerka)

23. 2. – O pohár strašidýlka Razuláka (Ski areál Razula – sjezdovka Horal)

23. 2. – O pluskovjanskú lyžu (Ski areál Synot Kyčerka)

29. 2. – Skialpinistické závody (Ski areál Synot Kyčerka)

1. 3. – O pohár strašidýlka Razuláka (Ski areál Razula – sjezdovka Horal)

7. 3. – Bobcross#6 (Skiareál Karolinka)

14. 3. – Maškarní lyžovačka (Ski areál Razula – sjezdovka Horal)

Vyhlášení rajón běžkařů Velké Karlovice. Foto: Josef VráželKam na běžky? Pustevny, Velké Karlovice či Hostýnská magistrála

Kam vyrazit ve Zlínském kraji do „bílé stopy“? Když vyjde počasí a pořádně nasněží, stávají se běžkařským rájem především terény na Valašsku a Hostýnské vrchy.

Velké Karlovice a okolí

Když se zima vydaří a napadne dostatek sněhu, stává se oblast kolem Velkých Karlovic opravdovým rájem běžkařů. Obec je známá svou velkou rozlohou, jen „od cedule k ceduli“ měří přes 10 km. Na jejím území obecní úřad upravuje síť 50 km stop, které se vzájemně prolínají v 11 okruzích a díky převážně rovinatému terénu jsou ideální i pro začátečníky a rekreační sportovce.

Kouzlo běžkování v obci podtrhuje kulisa dřevěných chaloupek podél stop. Na tuto údolní síť navazuje dalších 50 km na okolních hřebenech.

Náš tip: Nenechejte si ujít dva běžkařské závody v karlovické stopě: legendární Karlovskou 50 (24. a 25. 1.) nebo Noční stopu Valachy (8. 2.).

Pustevny

Pustevny bývaly dříve hlavně známým lyžařským střediskem, dnes tomuto místu s krásnými výhledy dominují běžky. Když jinde v okolí podmínky běžkám nepřejí, na Pustevnách sníh a upravené stopy zpravidla mají. Upravováno zde bývá 49 km tras. K nejvyhledávanějším patří nenáročná hřebenovka směrem na Radhošť nebo na opačnou stranu trasa na Martiňák. Najdete tu i upravovaný závodní okruh v délce 5 km.

Náš tip: Spojte výlet na běžky s oblíbeným Festivalem ledových soch (11. 1. – 26. 1.).

Hostýnská běžecká magistrála

Při dostatku přírodního sněhu najdou běžkaři dobré vyžití také v oblíbené oblasti Hostýnských vrchů. Hostýnská běžecká magistrála nabízí soubor 52 upravovaných a značených běžkařských stop – celkem 8 tras v délce od 2 do 19 kilometrů s převýšením od 140 do 350 metrů.

Inzerce
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x