Kuchyňské trendy 2023, které si zamilujete!

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com
Kuchyně je srdcem každého domova a trendy v jejím zařízení se neustále mění. V současnosti je všechno o harmonii, sjednocených barvách a praktických vychytávkách. Konečně se praktická a estetická stránka kuchyně spojují v jedno a vytváří dokonalé místo pro každého, kdo miluje dobré jídlo a pití. Co nesmí chybět v moderní kuchyni?

Snídaňový koutek

V poslední době se můžete setkat s pojmem „kávový nebo snídaňový koutek“. Je to místo, kde máte v kuchyni vše připravené na přípravu úžasného startu dne. Své místo zde mají kávovary, dózy s čajem, cukřenka, hrnky a další věci na dokonalou snídani. Tento trend nyní ovládá kuchyně po celém světě a všichni to milují. Jestli jste fanouškem snídaní a kávy, musíte ho mít ve své kuchyni i vy.

V jednoduchosti je krása

Každá kuchyň by měla být hlavně jednoduchá, přehledná a krásná. Žádné zbytečnosti zde nemají své místo. Většina lidí se nechce zdržovat příliš dlouho v kuchyni. Čím více prvků a přístrojů zde máte, tím delší čas vám zabere nejen příprava jídel, ale hlavně úklid. Vsaďte proto na úsporu energie a multifunkční nádobí, např.:

  • pomalé hrnce,
  • multifunkční hrnce,
  • kuchyňské roboty.

Nespočet značek nabízí pomocníky, kteří zvládnou více věcí najednou. Všechny najdete na e-shop Okay.cz, kde můžete vybírat z mnoha značek, produktů i designů. Nejen, že si tím ušetříte v kuchyni místo a všechno zvládnete s pomocí pár spotřebičů, ale také si ušetříte hodně peněz. Nebudete totiž muset kupovat jednotlivé pomocníky.

Přírodní materiály jsou stále hit

Dřevo, keramika a další přírodní materiály asi nikdy nevyjdou z módy. V roce 2023 jsou stále velmi oblíbené a tento trendy zaručeně brzy neskončí. Jestli plánujete novou kuchyň nebo hledáte nové doplňky, přírodní materiály jsou nejlepší volbou. Navíc jsou velmi kvalitní a vydrží vám po mnoho let. A kombinovat je můžete s barvami podle svého vkusu.

Barvy slaďte dohromady

Kuchyň se velmi často spojená s obývacím prostorem. Dříve se většinou barevně odlišovala. Dnes je tomu jinak a přesně naopak. Barvy obou místností byste měli sladit dohromady, aby vytvářely jeden propojený, kompaktní prostor. Ideální jsou kuchyně v neutrálních barvách, které snadno připojíte do obývacího pokoje. Obklady budou také působit jemně, když budou jednobarevné.

Úložný prostor je v kuchyni král

Využít každý centimetr prostoru je neuvěřitelně důležité hlavně v menších kuchyních. Na velikosti místnosti ale nezáleží. Všichni máme obrovské množství nádobí a spotřebičů, které potřebují své místo. Využijte závěsné košíky na dvířka nebo posuvné systémy, abyste využili každou píď, kterou máte k dispozici. Uvidíte, že se vám bude hned lépe a rychleji pracovat, když bude vše organizované. Co z těchto prvků máte již ve svém srdci domova a jaké z nich byste rádi doplnili?

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x