Nadměrné vypadávání vlasů: Vsaďte na správnou prevenci

Zdroj: Shutterstock.com
Vypadávání vlasů je velmi nepříjemnou záležitostí. Tedy v případě, že se jedná o nadměrné padání vlasového porostu. Pokud najdeme každý den v umyvadle nějaký ten vlas, nic moc drastického se až tak nestane. Jestliže se ale jedná o desítky až stovky vlasů, nastává poměrně velký problém. Ideální je proto dokonalá starost o vlasy a také o pokožku hlavy. Jakou prevenci je tedy třeba zvést, aby vám vlasy nijak extrémně nevypadávaly? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

Zdravý životní styl jako základ

Určitě se vyplatí žít zdravě. Zaměřte se především na kvalitní a maximálně vyváženou stravu. Ta dodá nejen samotnému tělu, ale také vlasům a pokožce hlavy dostatečné množství potřebných vitamínů a dalších látek. Hodně důležitý je pitný režim, vlasy potřebují pořádnou hydrataci se vším všudy. A spánek? Optimálně byste měli spát alespoň oněch 7 hodin denně. Tělo tak dokáže dostatečně regenerovat. Počítat byste také měli s tím, že na vypadávání vlasů má bezesporu vliv také stres. Takovýchto situací je tedy vhodné zažít co možná nejméně.  

Dostatečná a pravidelná péče

Pravidelné mytí hlavy je většinou samozřejmostí. Nebojte se také využívání kondicionérů a nejrůznějších prostředků, jež podpoří růst vlasů, dají jim potřebnou sílu a také energii. Výbornou volbu představuje například Nanogen. Vlasy dostanou bez problémů výživu jak zevnitř, tak i zvenčí, což je pro ně nesmírně důležité. 

Návštěva odborníka

Máte pocit, že už vašim vlasům nedokáže pomoct vůbec nic? Pak neváhejte a navštivte odborníka, který vám dokáže poradit. Lékař vás zbaví jakýchkoli dalších pochybností. samozřejmě navrhne adekvátní řešení přímo na míru. Tím může být mimo jiné i transplantace vlasů. Ta se v poslední době u mnoha mužů stává velmi efektivní metodou k navrácení vlasů.

-->
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x