Nakupujte „na dluh“ bez kreditní karty

Ačkoliv jsou kreditní karty u nás stále populární, dnes je možné využít alternativu v podobě odložené platby. Nemusíte vlastnit kreditní kartu, přesto můžete nakoupit a zaplatit až za 14 dní. Tato služba je v naší zemi stále oblíbenější a využívá je mnoho spokojených zákazníků. Nákup s odloženou platbou byl do nabídky představen několika společnostmi. Seznamte se tedy i vy s touto alternativou kreditní karty.

Co je to odložená platba?

Odložená platba je stále populárnější a nepopiratelně výhodnou formou platby za nákupy online. Tato platba vám umožňuje nakupovat zboží nebo služby online bez jakýchkoli nákladů. Tato alternativa kreditních karet vám umožní zaplatit nákup do 14 dnů zcela bez poplatků.

Nelze popřít, že odložené platby se právě procházejí na českém trhu revolucí. Na evropských zahraničních trzích získaly odložené platby mnoho příznivců a množství spokojených zákazníků. V zemích, jako je Německo, Rakousko nebo Švédsko, se přes 30% všech online nákupů uskutečňuje s odloženými platbami. Toto řešení umožňuje téměř okamžitý nákup vybraných produktů nebo služeb – aniž byste opustili svůj domov.

Výhody a nevýhody odložených plateb

I přesto, že jsou odložené platby na českém trhu dostupné krátkou dobu, získaly mnoho spokojených spotřebitelů. To vše díky jejich pohodlí, jednoduchosti a efektivnímu ovládání.

Největší výhodou odložených plateb je samozřejmě odklad platby za nákupy. Každý den mnoho zákazníků řeší, zda koupit produkt A nebo produkt B a rovněž vítají možnost odložených plateb dokud si nebudou jisti, že jim daný výrobek vyhovuje. Čeští provozovatelé platebních systémů online se rozhodli čelit každodennímu dilema tisíců zákazníků tím, že jim nabízí odložené platební služby. Díky nim budete muset platit za nákupy až po 14 dnech. V případě potřeby si navíc můžete odložení splatnosti za mírný poplatek prodloužit. Nejenže se vám nepočítají prvních 14 dní nepočítají úroky, navíc neplatíte žádné poplatky za vedení účtu ani karty. Žádné nejsou potřeba.

Jak slibují správci odložených platebních systémů, samotné ověření zákazníka a jeho přístup k odložené platební službě probíhá v reálném čase a trvá doslova několik sekund. V důsledku toho naše online nakupování netrvá věčně a my si můžeme užít pohodlí rychlých transakcí. Díky odloženým platbám nemusí zákazník riskovat ztrátu prostředků z účtu na několik nebo několik dní, pokud se rozhodne koupit, i když si není jistý. Odložené platby představují konec zbytečných převodů za nákup a zpět při jeho vrácení. Stačí jedno krátké SMS ověření.

Odložené platby mají samozřejmě také své nevýhody, nebo spíše jednu: riziko nedostatku hotovosti v době, kdy bude nutné zaplatit za naše nákupy. Finanční situace mnoha z nás se může dramaticky změnit nebo zhoršit.


Za jakou částku můžete provést odloženou platbu?

Minimální a maximální částka odložených plateb závisí na individuálních omezeních zavedených správcem platebního systému. Někteří provozovatelé obvykle zavádějí určité minimální částky (pro podporu větších nákupů) a maximální limity pro nákup (pro snížení rizika své vlastní platební neschopnosti).

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x