Nebojte se změnit reprodukční kliniku, radí lékař

Odkládání rodičovství je největší problém, kterému jako specialisté na umělé oplodnění čelíme, říká MUDr. Petr Vrublovský z reprodukční kliniky IVF Clinic. Své pacienty z Olomoucka a Zlínska léčí na klinice nejmodernějšími metodami.

Kdy je ideální otěhotnět?

Věk je zásadní především u žen. Studie ukazují, že nejplodnější jsou kolem 25. roku života. Od té doby začíná plodnost klesat. Ideální proto je, aby ženy otěhotněly do 30. roku věku. V asistované reprodukci je léčba označena jako úspěšná, jestliže se na jejím konci narodí zdravé dítě. U žen do 35 let se úspěšnost léčby s vlastními vajíčky pohybuje mezi 30 a 35 %, po 35. roce klesá k 15–20 % a pacientky starší 40 let mají pouze méně než 10% šanci na otěhotnění.

Kdy přijmout, že se dítě přirozeně počít nedaří a vyhledat odbornou pomoc? 

Záleží opět na věku. Partnerům, kteří jsou mladší 30 let, bych doporučil návštěvu specialistů asi po ročním neúspěšném snažení. U starších žen pak i dříve, jelikož čas hraje v léčbě neplodnosti důležitou roli a šance na otěhotnění s každým rokem navíc klesá. 

Jak zvolit vhodnou kliniku?

Důležité je, aby se pár na klinice cítil dobře a měl ve svého lékaře důvěru. Po prvních neúspěších by ale měli pacienti zvážit návštěvu dalších pracovišť. Každá klinika totiž pracuje odlišně a má k dispozici jiné vybavení. Stále častěji k nám chodí pacientky, které za sebou mají tři nebo dokonce čtyři neúspěšné cykly IVF na jiné klinice a jsou vyčerpány jak fyzicky, tak psychicky i finančně. V IVF Clinic Olomouc využíváme nejmodernější testovací a léčebné metody a klientům nabízíme léčbu stejně kvalitní jako v zahraničí. Pro pacienty z Olomoucka a Zlínska je naše klinika snadno dostupná, poskytujeme jim veškeré potřebné zázemí a komfort. Pokud není léčba pacientů napoprvé úspěšná, změníme ji. Upravíme ji tak, aby se klienti dočkali co nejdříve vytouženého dítěte. Provádíme například genetické testování embryí, které pomůže odhalit, proč nebyly předchozí léčebné pokusy úspěšné. Další podrobnější informace lze najít na našich stránkách www.ivfclinic.cz.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x