Nejlepší adresa pro firmy na Moravě. Přímo u sjezdu z dálnice vzniká moderní Business Park

Skvělá zpráva pro všechny podnikatele a investory přišla v těchto dnech ze Starého Města. V bezprostřední blízkosti sjezdu z nově budované dálnice D55 vzniká nová atraktivní průmyslová zóna. Bývalý areál textilního závodu Slezan se totiž proměňuje v moderní Business Park Staré Město. Na této zbrusu nové adrese mohou již brzy najít své nové výrobní či skladovací zázemí perspektivní firmy nejen z České republiky, ale také zahraniční.

Areál, který se nachází na strategicky nejvíce exponovaném místě v celém regionu, převzala již minulý rok rodinná investiční společnost REAL KREDIT s vizí přeměnit ho na ideální destinaci pro podnikání. „Naším cílem je do Business Parku Staré Město přilákat podnikatele a investory nejenom z České republiky, ale věříme, že tento areálu bude velmi zajímavý také pro úspěšné mezinárodní společnosti. Díky své jedinečné poloze totiž nabízí firmám koktejl strategických výhod, ať už v oblasti logistiky, dopravy či schopnosti být vyhledávaným zaměstnavatelem,“ uvedl Antonín Štěrba, předseda představenstva společnosti REAL KREDIT.

Přestože je Česká republika velmi atraktivním místem pro místní i zahraniční investory, nové průmyslové areály vznikají velmi pomalu. „Navíc pokud již nějaký takový areál vznikne, tak nabízí pouze pronájem těchto skladovacích či výrobních ploch. To není vhodné řešení pro firmy, které chtějí tyto prostory vlastnit nebo si je potřebují postavit podle vlastních specifických potřeb a parametrů. Navíc pro mnoho firem je důležité, aby zázemí, kde mají soustředěnu svou nejcennější firemní infrastrukturu, drahé stroje či jiné výrobní technologie, přímo vlastnily a nebyly tak závislé na pronajímatelích,“ dodal Štěrba.

Business Park Staré Město nabízí 13 parcel o velikosti od 3 500 m2 až po 60 000 m2, připravených na výstavbu komerčních objektů. Všechny pozemky jsou napojeny na moderní infrastrukturu a komunikace, což usnadňuje podnikání a zajišťuje efektivní fungování firem.

Velkou výhodou Business Parku Staré Město je jeho poloha, která je bezkonkurenční. Přímo sousedí s dokončovanou dálnicí D55 a je strategicky umístěn na křižovatce silnic E50 a I/55, což garantuje výborné dopravní spojení, jakož i snadnou dostupnost kvalifikované pracovní síly v celém okolí. V pěší vzdálenosti se navíc nachází zastávka MHD a vlakové nádraží ve Starém Městě, což dává zaměstnancům flexibilitu při cestování.

Tato lokalita má další výhodu v tom, že se nachází mimo rezidenční oblasti, což minimalizuje negativní dopady provozu na okolní obyvatele. A třešničkou na dortu je fakt, že nájezd na dálnici D55 je od Business Parku Staré Město vzdálen pouhé 3 minuty jízdy autem. Mimochodem, kolaudace tohoto úseku dálnice je plánována na prosinec 2024.

Business Park Staré Město je nejen symbolem toho, jak je možné přeměnit industriální dědictví do nové perspektivní podoby, ale také vizí budoucnosti podnikání. „Jsme připraveni přivítat nové investory a podnikatele do prostředí, které nabízí nejmodernější podmínky pro jejich úspěch,“ dodal Antonín Štěrba.

www.bpst.cz

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x