Otrokovická stavební firma PSG a.s. jde s trendy a dbá na ochranu životního prostředí

OTROKOVICE – Činnost stavebních firem obecně významně ovlivňuje životní prostředí. Společnost PSG a.s., která v Otrokovicích provozuje betonárnu a výrobnu PREFA konstrukcí, si je toho plně vědoma, a proto v posledních letech realizuje projekty vedoucí k ochraně životního prostředí. Příkladem je pořízení elektromobilu do vozového parku, nové recyklační zařízení betonu i plánovaná realizace fotovoltaické elektrárny na střeše budovy.

Pořízením elektromobilu do vozového parku společnosti PSG a.s. v rámci dotačního programu „Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost“ v roce 2018 započala společnost první etapu bezemisní firemní dopravy. Projekt byl spolufinancován OP PIK, způsobilé výdaje se vyšplhaly na 488 914,96 Kč, dotace činily 268 903,22 Kč. Realizací projektu došlo ke snížení provozních nákladů společnosti a je snižován negativní dopad činností společnosti na životní prostředí. V této snaze hodlá firma PSG a.s. i nadále pokračovat.

Samotná otrokovická betonárna prochází v posledních letech modernizací, v posledních měsících roku 2022 zde bylo instalováno nové recyklační zařízení. Díky této technologii může být část recyklované směsi vody a cementu znovu použita pro výrobu betonu, kromě toho také dochází k menšímu zatěžování životního prostředí.

Společnost PSG a.s. bude pokračovat v nastoleném trendu i v roce 2023. V rámci první fáze rekonstrukce administrativní budovy a zázemí pro pracovníky PREFY by se v rámci úspory energií letos mělo uskutečnit zateplení budovy a instalace fotovoltaiky na střeše.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x